Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Ankara - Bursa Uçak Bileti


En Ucuz Bursa Uçak Bileti Satın Al

Havayolu firmalarının artması ile Bursa seyahatleriniz için en ucuz uçak bileti alma şansınız daha da artıyor. Sitemiz üzerinden uygun şekillerde kolay adımlarla uçak bileti satın alabiliyorsunuz. Tüm havayollarına ait ucuz uçak bileti sitemizde mevcuttur. En uygun fiyattan en pahalı fiyatlara kadar sıralama yaparak kolayca bulabiliyorsunuz. En az kazaların olduğu havayolu ulaşımıdır. Otobüs ile yaptığınız seyahatleriniz saatlerinizi alırken uçak sadece 1 saat gibi kısa sürelerde ulaşım gerçekleştirebiliyor. Sizlerin en rahat bir şekilde ulaşım gerçekleştirmeniz için uçak içerisinde gerekli her şey karşılanmaktadır. Sizlere sadece gökyüzünde bulutları izleyerek seyahat etmek kalıyor.

Sitemiz üzerinden otobüs fiyatlarına eş değerde Bursa uçak biletinizi satın alma imkânı verilmiştir. Bursa’nın doğal güzelliklerini ve tarihi yerlerini görmediyseniz kesinlikle tatil programına eklemeniz gereken bir il’dir.

21 gün öncesinden aldığınız uçak biletlerinizi daha uygun ücretlerde temin edebiliyorsunuz.

Bursa Tarihi

En eski arkeolojik kalıntıların olduğu Orhangazi yakınlarındaki Ilıpınar şeklinde bilinmektedir. Bursa ilinin en eski arkeolojik bulgularının olduğu yaklaşık olarak 7 bin yıllık olarak söylenmektedir. Bu il üzerinde çanak çömlek oldukça gelişmiş olduğu ve mimari açıdan zenginleşmiş bir şehir olarak bilinir. Bursa’da MÖ. 4000’li yıllara dayanan bir şehirdir. Tarihte adı frigya olarak bilinmektedir.

Bursa’ya Ne Zaman Gidilmeli?

Bursa kayak merkezinin en meşhur olan Uludağ zirvesinin bulunduğu şehirdir. Bu nedenle yaz kış ziyaret edilmeye uygundur. Yaz aylarında tarihi bölgeleri gezerek kışın da kayak yapma imkânı sunuluyor. Genellikle yerli ve yabancı turistler kış aylarında daha çok Uludağ zirvesine geldiği için oldukça yoğun misafir ağırlamaya başlarlar.

Bursa İklim Örtüsü ve Bitki Örtüsü

Genellikle ılıman bir iklim örtüsüne sahiptir. Bölge bölge değişiklik göstermektedir. Kuzeyde Marmara denizinin yumuşaklığını almıştır. Fakat Uludağ’da bulunan sert iklimi ele almıştır. En sıcak dönemleri temmuz ayında görülmektedir. En soğuk ayları Şubat ve Mart aylarıdır. %69 oranında nem görülmektedir.

Bursa’nın Lezzetleri

 • Kestane şekeri
 • Pideli Köfte
 • Bağdat Hurma Tatlısı
 • Tahinli Pide
 • Cantık
 • Cevizli lokum
 • İnegöl köfte
 • İskender kebap
 • Kemalpaşa tatlısı

Bursa’dan Bunları Yapmadan Ayrılmayın

Bursa iline gidip kayak yapmamak olmaz. Kayak kıyafetlerinizi giyerek selfie çekilmeyi unutmayın. Muhakkak İskender yemelisiniz. Kendisine has yapımı olan ve oldukça lezzetli bir tat bırakarak size hiçbir yerde tadamayacağınız İskender keyfi yaşayabilirsiniz.

Çantanıza Alabileceğiniz Lezzetler

Bursa iline geldiğiniz kestane şekerini paket yapıp çantanıza koymayı unutmayın. Sevdiklerinizle birlikte inanılmaz bir tatlı sefası çekebilirsiniz. Sevdiklerinize Kemalpaşa tatlısını götürmeyi de unutmayın.

Bursa Alışveriş Merkezleri

 • Anatolium AVM
 • Bursa Kent Meydanı AVM
 • Korupark Alışveriş Merkezi
 • Özdilek Bursa AVM
 • AS Outlet
 • Evkur Alışveriş Merkezi
 • Yön Alışveriş Merkezi
 • Özdilek Hipermarket Bursa Gürsu
 • Akuğur Alışveriş Merkezi
 • Seyhanlar AVM
 • Zafer Plaza

Bursa’dan Hediyelik Eşya Ne Alınır?

Bursa ilinden alabileceğiniz binlerce hediyelik eşya var. Çömlek yapımının meşhur olduğu Bursa ilinden evinize veya sevdiklerinize çömlek götürebilirsiniz. El yapımı takılar götürebilirsiniz. Bursa ilinin simgelerinden biblolar alabilirsiniz.

Bursa’da Gidilecek Yerler

 • Uludağ
 • Ulu Cami
 • Koza Hanı
 • Bursa Teleferik
 • Emir Sultan Camisi
 • Yeşil Cami
 • Bursa Şehir Müzesi
 • Yeşil Türbe
 • Muradiye Külliyesi
 • İznik
 • Hünkâr Köşkü
 • Kültür park
 • Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi
 • Atatürk Müzesi

Bursa’da sayısızca gezilecek tarih kokan mekânlar bulunuyor. Hepsinin altında binlerce yılın yaşanmışları yatıyor. Ayrı anılar ve apayrı hayatları içerisinde barındıran müzeler, camiler, kiliseler, türbeler ve daha birçok görülmeye değer yerleri tarih kokuyor. Bursa’yı ziyaret ettiğinizde sizde fark edeceksiniz ayrı bir cennet kapısının açıldığını. Köklü bir geçmişe sahip olan Bursa Türkiye’de görülmesi gereken en başlıca iller arasında yerini alıyor.

Bursa Havalimanları

Bursa’da bir adet havalimanı bulunmaktadır. Bursa Yenişehir Havalimanı adı altında binlerce yolcuya hizmet vermektedir.

Bursa Yenişehir Havalimanı

Bursa şehrinin merkezine yakın yunuseli semtinde modern bir havalimanı inşa edilmek istendiğinden Yenişehir’e 10km uzaklıkta inşa edilmeye karar verilmiştir. Burada yer alan hava kuvvetleri komutanlığı içerisindeki askeri pistine ilave bir pist daha düzenlendi. Bu sayede bursa daha modern bir havalimanına sahip olmuştur. 1.500.000 yolcu kapasitesine sahip 5.600m2 alanında yer alıyor.

Bursa Yenişehir Havalimanına Nasıl Gidilir?

 • Özel araç
 • Özel VİP araç
 • Araç kiralama
 • Dolmuş
 • Otobüs

Ulaşım tercihleri ile kolayca havalimanına gidebiliyorsunuz.


Ankara - Bursa uçak bileti

En Ucuz Ankara Uçak Bileti Satın Al

Ankara İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan önemli noktalardan biridir. Geçiş noktası niteliğine sahip Ankara şehri ülkenin başkenti olduğu için yoğun bir trafiğe sahiptir. Ankara’ya gitmek isteyenler uçaklarla seyahat etmektedir. Ankara’ya gitmek için uçak bileti satın almak isteyenler internet sitemizi ziyaret etmelidir. İnternet sitemiz üzerinden Ankara’ya sefer düzenleyen tüm havayolu firmalarını görüntüleyebilir ve kendinize en uygun firmayı tercih edebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilir ve keyifli bir uçuş fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin kampanya ve fırsatlarından yararlanabilir ve erken rezervasyon yaptırmanız halinde indirimli uçak bileti alma şansı yakalayabilirsiniz. Ankara’ya uçacaklar öncelikle internet sitemizi ziyaret etmelidir. Ankara en gelişmiş 2. büyükşehir olma özelliğine sahiptir. Başkent olması nedeniyle çok önemli bir yere sahip olan Ankara’da hem kamu kurumlarının hem üniversitelerin hem önemli hastanelerin bulunması nedeniyle uçuş seferi bir hayli fazla yapılmaktadır. Ankara’nın nüfusu 5.150.072 kişidir. Ankara’nın yüz ölçümü ise 25.437’dir.  Ankara’nın ilçeleri Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle, Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar'dır. Ankara’nın hem tarihi, hem kültürel, hem doğa güzelliklerini görmek için mutlaka Ankara’yı ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Ankara’ya Ne Zaman Gitmeli?

Ankara’ya turistik olarak seyahat edecekler ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmelidir. Ankara İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığı için kışlar çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Ayrıca Ankara’nın ayazı ve kuru soğuğu çok meşhur olduğundan dolayı kış aylarında Ankara’ya gitmek yerine ilkbahar veya yaz aylarının tercih edilmesi daha uygundur.

Ankara’nın Tarihi

Ankara Orta Anadolu’nun kalbinde yer alan bir şehirdir. Türkiye Cumhuriyeti’ne başkentlik yapan Ankara çok önemli bir konuma sahiptir. Ankara’nın tarihçesi incelendiğinde Bronz çağında yaşayan Hatti uygarlığına kadar uzandığı görülmektedir. Öncelikle Hititler bu bölgede hakimiyet sürmüş ardından Frigyalılar, Lidyalılar ve Persler bu coğrafyada bulunmuştur. Ankara ilinin tarihteki ismi Ankyra olarak geçmektedir. Ankara’yı ilk başkent olarak kullanan kişiler Galatlardır. Frig çağından sonra Ankara coğrafyasında Pers, Büyük İskender, Galat dönemleri yaşanmıştır. Ancak 1127 yılında şehir Türk hakimiyetine girerek Engüriye ismini alır. Daha sonra Ankara Savaşı’nda Moğollar’a kaptırılan Ankara 1414 yılında kesin olarak Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Kurtuluş Savaşı süresinde Ankara merkez olarak tercih edilir ve 1923 yılında başkent ilan edilir. Ankara’nın coğrafi, siyasi ve stratejik özellikleri nedeniyle başkent olması uygun görülmüştür.

 

Ankara Nerede?

Ankara İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan güzide şehirlerimizdendir. Ankara’nın doğusunda Kırşehir ve Kırıkkale, batısında Eskişehir, kuzeyinde Çankırı, kuzeybatısında Bolu ve güneyinde ise Konya ve Aksaray illeri bulunmaktadır.

Ankara’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Ankara’nın iklimi incelendiğinde genel olarak karasal iklimin hüküm sürdüğü görülmektedir. Ancak farklı iklimler de yaşanmaktadır. Ankara’nın güneyinde step-bozkır iklimi yaşanırken, kuzeyinde Karadeniz Bölgesi’nin yağışlı ve ılık havası etkindir. Ankara’nın kışları oldukça soğuktur. Yazları ise çok sıcaktır. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı fazla olan Ankara’da Tuz Gölü bölümünde yağışlar azalmaktadır. Ankara’nın bitki örtüsü incelendiğinde genellikle bozkırlardan oluştuğu gözlemlenmektedir. Kuzey bölümünde deniz ikliminin tesiriyle ormanlar bulunmaktadır. Akarsu boylarında ise iğde, söğüt, kavak ağaçları bulunmaktadır.

Ankara’nın Lezzetleri

Ankara mutfağıyla oldukça zengin illerin başında gelmektedir. Ankara’nın birçok yöresel lezzeti bulunmaktadır. Bu yöresel lezzetler arasında aş, tutmaç, keşkek, miyane, sütlü, tarhana ve toyga çorbaları, Ankara tavası, alabörtme, calla, çoban kavuması, ilişkik, kapama, orman kebabı, patlıcanlı et, sızgıç, siyel, siper, ici, bulgur pilavı, oğmaç aşı, pıt pıt pilavı, efelek dolması, mantı, şirden dolması (humbar), yalancı dolma, alt-üst böreği, ay böreği, bohça, entekke böreği, hamman, kaha, kol böreği, papaç, pazar böreği, tandır böreği ve yalkı bulunmaktadır. Bu yöresel lezzetlerin yanı sıra Ankara’da Ankara simidi, Ankara armudu, Beypazarı kurusu, Ankara döneri, Çubuk turşusu önemli lezzetler arasında yer almaktadır.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’ya gidildiğinde öncelikle ziyaret edilecek yerlerin başında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir ziyaret edilmelidir. Ankara çok önemli tarihi mekanlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Müzeler

·         Anadolu Medeniyetleri Müzesi

 

 

 

·         Etnografya Müzesi

 

 

 

·         Kurtuluş Savaşı Müzesi

 

 

 

·         A.Ü. Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi

 

 

 

·         Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi

 

 

 

·         Cumhuriyet Müzesi

 

 

 

 • Hacettepe Sanat Merkezi
 • Pembe Köşk
 • Türk Hava Kurumu Müzesi

Camiler

 • Ağaç Ayak Camii
 • Ahi Elvan Camii
 • Ahi Yakup Camii
 • Alaaddin Camii
 • Aslanhane Camii & Ahi Şerafettin Camii
 • Cenabi Ahmet Camii
 • Gecik Mescidi
 • Hacı Arap Camii
 • Hacı Bayram Camii
 • Karacabey Camii

Kiliseler

 • Ankara Batıkent Bereket Kilisesi
 • Ankara Umut Kilisesi
 • Kurtuluş Kilisesi
 • Mesih'in Kilisesi
 • Ankara Protestan Kilisesi
 • Ulus Mesih İnanlıları Topluluğu

Alışveriş Merkezileri

 • Armada
 • FTZ Alışveriş Merkezi
 • Karum İş ve Alışveriş Merkezi
 • Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi
 • Forum Ankara Outlet Center
 • Galleria Ankara Alışveriş Merkezi
 • Atakule Alışveriş Merkezi

Atatürk Orman Çiftliği

Ankara’ya geldiğinizde görülmesi gereken önemli yerler arasında bulunana Atatürk Orman Çiftliği Mustafa Kemal Atatürk’e armağan edilen 52 bin dönümlük arazi üzerine kuruludur. Atatürk Orman Çiftliği’nin içerisinde ülkemizin en büyük hayvanat bahçesi, Atatürk’ün doğduğu Selanik’teki evin benzeri bir ev ve devlet mezarlığı gibi yapılar bulunmaktadır.

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

Ankara’ya geldiğinizde özellikle Samanpazarı ve Çıkrıkçılar yokuşunda dokuma, bakır, çömlek, hasır ve deri gibi el sanatlarıyla yoğun bir şekilde uğraşıldığı bilinmektedir. Buralardan güzel el sanatları eşyalarını satın alarak sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Ayrıca Bakırcılar Çarşısı’nda bakır ve mücevherat satışı ile antika eşyaların satışı yapılmaktadır. Modern alışveriş merkezleri de bulunan Ankara’da ister el sanatları hediyelik eşyalarını ya da modern eşyaları tercih ederek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Gitmeyin

Ankara’ya geldiyseniz mutlaka Anıtkabir’i ziyaret edin. Ardından Atakule’nin muhteşem görüntüsünü seyredin. Ankara Kalesi, Zenger Konağı ve Çıkrıkçılar yokuşuna uğramadan Ankara’dan ayrılmayın. Gölbaşını ziyaret edin. Ayrıca Kızılay, Tunalı Hilmi ve Tunus’a mutlaka gidin. Buraları görmeden Ankara’dan ayrılmayın.

Ankara Havalimanları

Ankara’da Ankara Esenboğa Havalimanı olmak üzere 1 adet havalimanı bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı

Ankara Esenboğa Havalimanı 1955 yılında Çubuk Ovası’nda kurulmuştur. Ankara şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’nda birçok iç hatlar ve dış hatlar uçuşu gerçekleştirilmektedir. 182.000 büyüklüğe sahip olan sivil bir havalimanı olma özelliği bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Ankara Esenboğa Havalimanı ulaşmak çok zor değildir. Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta kurulan bu havalimanına ulaşmak için transfer araçları bulunmaktadır. Ayrıca taksilerle de rahatlıkla ulaşılabilecek olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Ayrıca çok büyük bir otoparkı bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Yolculuk yapacak kişilerin bu ulaşım alternatiflerinden birini seçerek havalimanı ile iletişim kurması önemlidir.

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: