Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

En Uygun Kocaeli Uçak Bileti Fiyatları


Ucuz Kocaeli Uçak Bileti Satın Al

Kocaeli seyahatlerinizi gerçekleştirmek için mutlaka web sitemiz üzerinden bizleri ziyaret etmelisiniz. Bizler, en ucuz uçak biletlerinizi sizler için satışa sunuyoruz sayfamız üzerinden karşınıza çıkabilecek Birden fazla hava firmasından dilediğinizi seçin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarmaya başlayın. Ucuz Kocaeli uçak bileti bulmak için, mutlaka yolculuk tarihinizden birkaç hafta önce biletinizi almanızı öneriyoruz. Ayrıca; aniden bir yerden bir yere gitme isteğiniz uyanırsa bunu bastırmaya çalışmayın ve hemen bizi ziyaret edin. Sizin için en uygun uçak biletini bulacak ve kesinlikle sizleri memnun edeceğiz.

Kocaeli her mevsim ve her ay görülmeye değer güzellikleri; bir yandan doğal zenginlikleri öte yandan ise fazlası ile gelişmiş sanayisi ile sizleri beklemekte.

Kocaeli Tarihi

Bölgenin insanları ağırlama tarihi fazlası ile eski ve karanlık çağlara kadar uzanmaktadır. Ve bizler, günümüzde dahi tam olarak yerleşim yeri olma özelliğini hangi tarihte kazandığını bilemiyoruz. M.Ö. 12Y.Y da yerleşime açıldığı tarihçilerce kabul edilmiştir. Astakoz, bölge üzerini yerleşim yeri olarak kullanmış olan ilk medeniyetin adı olarak bilinmektedir. Hem Yunan döneminde hem de Roma döneminde baş tacı edilmiş olan şehir, coğrafi konumunun şıklığı sebebi ile her daim, farklı medeniyetlerinde ilgi odağı olmaktan kurtulamamıştır.

Orhan gazi tarafından son kez fetih edilen bölge, artık Türk hakimiyetine girmiştir. Birinci dünya savaşında defalarca işgal altında kalan İzmit, şartlar ne olursa olsun vazgeçilmeyen ve geri kazanılan bölge olmuştur. 28 Haziran 1921 yılı itibari ile tüm işgallerin sona uğraması ile birlikte rahatlayan Kocaeli, sonuç olarak 1924 yılı itibari ile de il olmuştur.

Kocaeli’ne Ne Zaman Gitmeli?

Kocaeli, her mevsim doğal güzellikleri ile gözleri dolduran ve ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir il olmuştur. Sizler eğer Kocaeli’ne gitme fikrini taşıyorsanız, Sapanca gölünün huzurlu akışını ve doğanın mis gibi havası ile birleşen kuş cıvıltılarını duymak adına, mutlaka ilk bahar da bu planınızı gerçekleştirmelisiniz.

Kocaeli’nin İklimi Ve Bitki Örtüsü

Kocaeli, Marmara Bölgesinde olmasına rağmen, Akdeniz iklimini üzerinde taşır. Genel anlamda ılıman ve sıcak geçen günleri vardır. Yazlar, yağışlı ve hafif bir hava ile geçerken kışların ara ara kar yağışlı olması havanın ılıman halini değiştirmediği gözlemlenir. Sizler, Kocaeli’ne ne zaman giderseniz gidi, hep yayvan ve ormansı havası ile mest olacağınızı unutmayın.

Kocaeli’nin Lezzetleri

 • Umaç çorbası,
 • Ciğceli kavurma,
 • Pancar yemeği,
 • Cızlama,
 • Nazlı,
 • Höşmerim, pişmaniye,
 • Kandıra yoğurdu,
 • Hindi dolması,
 • Lokum,
 • Mantar böreği

Gibi lezzetleri Kocaeli’nde tadabilir ve fazlası ile farklı olduğunu kendiniz keşfedebilirsiniz.

Kocaeli’nde Yemeden Dönmeyin

Her Öğün Yenilebilir Lezzet

Kocaeli denildiği andan itibaren akıllara gelen lezzet tabi ki pişmaniyedir. Sizler, Kocaeli’ne gittiğiniz anda mutlaka pişmaniyeyi tatmalı ve her öğün şekerleme olarak yanınızdan eksik etmemelisiniz. Bunun yanı sıra; höşmerim de mutlaka tadılması ve öğrenilmesi gereken bir Kocaeli tadı olarak bilinir.

Kocaeli’nden Sevdiklerinize Pişmaniye Götürün

Kocaeli’nden sevdikleriniz için mutlaka pişmaniye almalı ve bu tadın en doğal halini onlara tattırmalısınız.

Kocaeli’nde Alışveriş Yerleri

Kocaeli semt pazarları ile meşhurdur. Bu semt pazarlarında genel olarak yöresel yiyeceklere ve giyeceklere rastlarsınız. Bunun yanı sıra; her ilçenin kendine özgü pazarları ve bunun yanında bir de köy girişlerine kurulmuş olan farklı mağazaları bulunur. İlla ki alışveriş yapmanıza da gerek yoktur. Farklı el işleri ile karşılaşmak ve yöresel lezzetleri tatmak adına sizler için iyi bir fırsat olabilir.

Kocaeli’nden Sevdiklerinize Hediye Ne Almalı?

 • Hereke ipek dokuma halıları,
 • Pişmaniye,
 • Saray helvası,
 • Karamürsel sepeti,

Kocaeli’nden sevdikleriniz için götürebileceğiniz en yöresel ve en Kocaeli kokusu taşıyan ürünler olarak biliniyorlar.

Kocaeli’nde Görülecek Yerler

İzmit Sarayı

Yapı, dördüncü Murat döneminde, ahşap temeller ile inşa edilmiştir. Kocaeli deprem bölgesinde olduğu için bu yapı yıkılmıştır. Ardından; Abdülaziz döneminde tekrar inşa edilmiştir. Ve şu an tam olarak inşa edildiği hali ile tüm ziyaretçilerini beklemektedir. Bina içerisinde bulunan tavan arması; Fransız ressam; Sason’a aittir. Saray;  16 Ocak 2007 tarihinde bir müze olarak sergilenmeye açılmıştır.

Pembe Köşk

Yirmi yüzyılın başlarında inşa edilmiş bir eserdir. Eser, restorasyon sürecinden geçirilmiş fakat tarihi dokusuna asla herhangi bir zarar verilmemiştir. Eser içerisinde; kuaför ve kafeterya hizmetlerinin veriliyor olmasını yanı sıra vilayet evi olarak tasarlanmış, düzenlenmiş ve halka açık bir hale getirilmiştir.

Sırrı Paşa Konağı

19 yüzyıl içerisinde yapılmış olan eserin mutasırrıfı; Sırrı paşa olarak bilinir. Konak tam anlamı ile antik heykeller ve arkeolojik kazı ürünleri ile doludur her bir köşesi tarih kokan konak, halkın büyük bir ilgisi ile de karşı karşıyadır. Kalem işi bezemeler ile belki de ilk kez karşılaşacağınız bu mekanı mutlaka gezmeli ve bu tarihi kokunun farkına varmalısınız.

Eski Hisar Kalesi

Bizans döneminde yaptırılmış olan eser, tüm şehrin gözetlenebileceği şekilde konumlandırılmıştır.

Saat Kulesi

Musa Kazım bey tarafından yaptırılmış olan eser, şehre tam manası ile antik bir hava katması ile bilinir. Saat kulesinin yapılış amacı ise; ikinci Abdülhamit’in tahta çıkışının yirmi beşinci yıl dönümü şerefine yapılmış olduğu ve bunun sıra özel getirilen travertenler ile inşa edildiği bilinir.

Plajlar

 • Kerpe plajı,
 • Kefken plajı,

Şehirde bulunan en kullanılabilir plajlar arasında yer alır.

Kaplıcalar Ve İçmeler

Yeniköy Yazlık Ilıcası; bir metrelik suyun kırk derece kadar olduğu kaplıcadır. Ve cilt hastalıları için şifalı olduğu bilinir.

Maşukiye Şifalı Suyu; fundalıklar arasında çıkagelen sular arasında yer alır. Saniyede 0.5 kadar çıkan suyun iki adet kaynağı vardır ve sıcaklığı ise tam olarak yirmi derece olarak bilinir.

Darıca Kuş Cenneti

140.000 metre küplük bir alana sahip olan Darıca, kuş türlerinin fazla oluşu sebebi ile dünya üzerinde pek fazla eşi benzeri olan bir yer değildir. 350 adet farklı hayvan ve 250 adet de farklı bitki türü ile hizmet vermek olup, İstanbul’a 38 km kadar uzaklıktadır.

Kocaeli Havalimanları

Kocaeli ili içerisinde yalnızca bir tane havalimanı bulunmaktadır. Adı ise; Cengiz Topel havalimanıdır.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Cengiz Topel havalimanı, 1999 da inşaatının tamamlanmış olmasının ardından; 17 Aralık 1999 depremi ile karşı karşıya kalmış ve beraberinde de birçok hasara uğramıştır. Aslında açılışa hazır halde iken meydana gelen birçok hasar sebebi ile havalimanı, hava trafiğine açılamamıştır. 

Bunun ardından; 11 yıl boyunca süren çalışmaların ve malzeme tedarikinin ardından 2011 yılı itibari ile havalimanı, hava trafiğine nihayet açılmıştır.  Ve havalimanı üzerinden yapılan ilk sefer Kocaeli -  Trabzon olmuştur. Havalimanı terminal binası; 2.100 metre küplük bir alana sahiptir. Ve hem iç hatlara hem de dış hatlara uçuşlar yapılmaktadır. Havalimanı şehir içine; 15 km uzaklıktadır.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanına Nasıl Giderim?

 • İstanbul’dan gelişler için özel araç ulaşımı,
 • Adapazarı’ndan gelişler için özel araç ulaşımı,
 • Kocaeli büyük şehir belediyesi otobüsleri ile de Kocaeli içerisine hizmetler verilir.

 

 

 

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: