Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

İstanbul - Gaziantep Uçak Bileti


Ucuz Gaziantep Uçak Bileti Satın Al

Gaziantep ili güzel ülkemizin en güzel illerinden birisidir. Gaziantep' e gitmek için en ucuz uçak biletini rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bir çok hava yolu şirketi arasından en uygun fiyatlı bilete ulaşma şansınız vardır. Otobüs ya da özel araç ile seyahat etmekten çok daha kısa sürede uçak ile bir yerden başka bir yere gitmek artık hava yolu firmaları ile çok daha kolay. Sayfa üzerinden sorgulama yaparak ucuz Gaziantep uçak bileti bulma fırsatınız bulunmaktadır. Gaziantep' e çok konforlu ve çok rahat bir seyahat etmek istiyorsanız, sizde istediğiniz hava yolu şirketinden uygun fiyatlı bilet alabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu bölgesinin hem kültürel olarak hem de mutfak kültürü bakımından en nadide illerinden biri olan Gaziantep tüm güzellikleri ile sizi bekliyor. Bu kadar güzellikleri içerisinde bulunduran Gaziantep' e uçak bileti satın almak için sistemimizi kullanabilirsiniz. Sistemde sizden istenilen bilgileri doldurarak istediğiniz firmadan en uygun fiyatlı uçak biletini oturduğunuz yerden alabilirsiniz.

Gaziantep Tarihi

Gaziantep ya da hem eski hem de halk arasında söylenen ismi ile Antep Türkiye' nin 8. büyük ilidir. Ülkemizdeki 7 bölgeden biri olan Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep' de bir çok tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Gaziantep' in bilinen en eski adı Romalılar tarafından verilmiştir. Romalılar Gaziantep' e "Antiochia ad Taurum" demişler. Bu isim Toroslar karşısındaki Antakya anlamına gelmektedir.  Bu isimden sonra şehri Araplar ele geçirmişlerdir. Araplar şehre Ayıntap ismini vermişlerdir. Ayıntap isminin kökeniyle alakalı bir çok rivayetler bulunmaktadır. En bilindik olan rivayet ise; Hitit dilinde han toprağı demek olan Hantap kelimesinin halk arasında söylene söylene Ayıntap haline geldiğidir. Gaziantep hem tarih dokusu hem de kendine ait mutfağının geniş olmasından dolayı seyahat rotanıza almanız gereken iller arasındadır.

Gaziantep'e Ne Zaman Gidilir?

Gaziantep ilini ziyaret etmek için en uygun zaman sonbahar aylarıdır. Yaz aylarında çok sıcak olan il, kış aylarında ise soğuktur. İlkbahar aylarında çok fazla yağış alan ile yapacağınız seyahatin en uygun zamanı bundan dolayı sonbahar aylarıdır.

Gaziantep' İn Bitki Örtüsü Ve İklimi

Gaziantep' de Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Kara iklimi ile Akdeniz ikliminin tam geçiş noktasında bulunan Gaziantep' de kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir.  İlde yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Şehir en çok ilkbahar aylarında yağış almaktadır. Gaziantep' te görülen en düşük sıcaklık -13 °C' dir. İlde yaşanan en yüksek sıcaklık ise 44 °C' dir.

Gaziantep Mutfağının Eşsiz Lezzetleri

 • Şıveydiz
 • Simit kebabı
 • Buhara pilavı
 • Alipaşa pilavı
 • Cacıklı arap köftesi
 • Baklava
 • Zerde
 • Cağırtlak kebabı
 • Yuvalama
 • Kebap dolması
 • Mercimekli köfte
 • Kölük aşı
 • Ali nazik kebabı

Gaziantep' Te Yemeden Dönmeyin

Gaziantep' te günün her saati kebap yiyebilirsiniz. İster acılı ister acısız her çeşit kebabı Gaziantep' te  yiyebilirsiniz.  Ayrıca sabah saatlerinde bile gittiğiniz herhangi bir mekanda ciğer kebabı bulabilirsiniz.

Yakınlarınıza Baklava Ve Fıstık Götürün

Gaziantep denildiğinde akla ilk gelen lezzetlerden biri olan baklavanın bir çok çeşidini ilde kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik en bilindik şerbetli baklavanın yanı sıra kuru baklavayı da vakumlatarak tüm dünyada istediğiniz yere kolaylıkla ve hiç bir şekilde bozulmadan götürebilirsiniz. Gaziantep denildiğinde Antep fıstığını da unutmamak gerekir. Yakınlarınıza poşet poşet götürmenizi tavsiye ederiz. Genellikle en çok sevilen kuruyemişlerden biri olan Antep fıstığını şehirde hemen hemen her dükkanda bulabilirsiniz.

Gaziantep  Alışveriş Yerleri

Gaziantep' te alışveriş yapabileceğiniz en uygun ve güzel yerlerden biri Bakırcılar Çarşısıdır. Bu çarşıda ile ait bir çok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bakırcılar çarşısı Gaziantep' te birinci sırada bulunan bir çarşıdır. İkinci sırada ise Elmacı pazarı bulunmaktadır.

Gaziantep' Ten Hediyelik Alınacaklar Nelerdir?

 • Yöresel kıyafetler
 • Bakır eşyalar
 • Antep Kalesi temalı hediyelikler
 • Kuru biber, patlıcan
 • Kırmızı pul biber
 • Baklava
 • Antep fıstığı

Gaziantep'te Gezilip Görülecek Yerler

Gaziantep Kalesi

Şehrin tam merkezinde bulunan Gaziantep kalesi şehri tepeden gören bir yerde bulunmaktadır. Kalenin tam olarak ne zaman inşa edildiği bilinmemektedir. En bilinen kullanım zamanı ise roma döneminde gözlem kulesi olarak kullanıldığı zamandır. Kale günümüze gelene kadar bir çok kez restore edilmiştir. Şu anki son hali ise 2000 yılında yapılan bir restorasyon çalışmasından kalmadır. Daire şeklindeki kalenin çevresi tam olarak 1200 metredir. Kalenin 12 kulesi ve bir çok burçları bulunmaktadır. Kalenin duvarları ise taş bloklardan yapılmıştır. Ayrıca kale içerisinde Gaziantep' in yaptığı savunma da 45 dakikalık bir belgesel olarak gösterilmektedir.

Naib Hamamı

 

Gaziantep kalesinin yanında bulunan Naib hamamı ilde bulunan en tarihi hamamlardan biridir. Hamam kelenin güney kısmında bulunmaktadır. Hamam 2009 yılında ödüllü bir proje olan Kültür Yolu Projesi  sayesinde restore edilmiştir.

Büdeyri Han

Büderyri han, Gaziantep'te bulunan başka bir tarihi handır. Bu han ayrıca İnceoğlu hanı veya Elbeyli hanı olarak da bilinmektedir. Hanın içerisinde bulunan süslemeler ve planı nedeniyle 19. Yüzyılın sonlarında inşa edildiği düşünülmektedir. Han tek avlulu ve iki katlıdır. Klasik Osmanlı hanlarının mimarisine sahiptir. Han günümüze kadar ayakta kalan sayılı yapı arasındadır. Büdeyri hanın restorasyonu 2015 yılında tamamlanmıştır. Hanın ortasında bulunan avlusu bu restorasyon sırasında yeniden düzenlenmiştir. Avluda bir çok yöresel kahve çeşidinin (Türk kahvesi, Osmanlı kahvesi, Menengiç kahvesi, Dibek kahvesi, Dünya ve Avrupa kahveleri)ikram edildiği, sabah saatlerinde özel olarak yöresel kahvaltının sunulduğu özel şark köşeleri bulunmaktadır.

Tarihi Antep Evleri

Gaziantep ilinde bulunan tarihi evleri de görmeden geri dönmemenizi tavsiye ederiz. Genellikle Gaziantep'in Bey mahallesinde bulunan bu evler kesme taşlar ile yapılmıştır. Evler genellikle 1 ya da 2 kattan oluşmaktadır. Lakin çok daha büyük evler de bulunmaktadır. Evlerde hayat adı verilen geniş avlular bulunmaktadır. Tarihi evlerin bir kısmı halen ev olarak kullanılmaktadır. Diğer bir kısmı ise butik otel olarak hizmet vermektedir. Evler yakın zamanlarda restore edilmiştir.

Gaziantep Havaalanları

Gaziantep'te bir tane havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı ilin Oğuzeli ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Havaalanı şehrin 20 km güneydoğusunda bulunmaktadır. Havaalanı sivil kategoride bulunmaktadır ve uluslararası uçuşlar bu havalimanından yapılabilmektedir. 1976 yılında inşa edilmiş olan havaalanının yolcuların kullanıma açık olan alanı 5799 metrekaredir. Gaziantep havalimanı' nın otopark araç kapasitesi ise 400 araçtır. Havaalanının pisti ise beton kaplamadır. Havalimanından hemen hemen Türkiye' nin tüm havaalanlarına uçuş bulunmaktadır. Ayrıca yine Gaziantep havalimanından bazı havayolu şirketleri ile yurt dışı uçuşları da belirli zamanlarda yapılmaktadır.

Gaziantep Havaalanına Nasıl Giderim?

Gaziantep havalimanına şehirde aktif olarak hizmet veren Havaş otobüslerinin seferleri sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler ile bindiğiniz bölgeye göre ortalama olarak 35 ila 60 dakika içerisinde havaalanına ulaşmanız mümkündür. Havalimanına ayrıca;

 • Şahsi özel araçlar,
 • Taksi,
 • Toplu taşıma
 • Ve havayolu şirketlerinin servisleri ile gidebilirsiniz.

 

 


İstanbul - Gaziantep uçak bileti

En Ucuz İstanbul Uçak Bileti Satın Al

İstanbul’a yurt içi veya yurt dışı yolculuk yapmak isteyenler internet üzerinden kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor. Merkezi konumda olan tarihi kente çok sayıda hava yolu firması birçok farklı noktadan yolculuk imkânıyla, müşterilerine taşımacılık hizmeti sunuyor.  Anlaşmalı firmalar arcılığıyla oluşturulan kampanyalarda ucuz uçak bileti alma fırsatı verilmiş oluyor. Online uçak bileti satışlarında farklı kampanya ve avantajlarla üstünlük sağlayan site, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını müşterilere sunmaktadır. Her gün, istenen saatlere göre bulunacak biletlerle yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ekonomik, hızlı ve güvenilir uçak bileti almak için siteden istediğiniz yeri seçmeniz ve size uyan koşulları belirlemeniz yeterlidir. Site günün her saati özel güvenlik sistemiyle korunmaktadır. İstanbul’a uçak seyahati yapmak isteyenler için uygun bilet satış sisteminden yararlanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanım sayısında son yıllarda ciddi artış görülen hava ulaşımı ile birçok avantaj sağlanır. Zamandan kazanmanın yanında, rahat yolculuk yapma fırsatlarından da yararlanılmaktadır. Birçok havayolu firması şehirlerarası ve uluslar arası alanda yolculuk yapacaklar için fırsatlar sunmaktadır. 

İstanbul’a Ne Zaman Gitmeli

İstanbul, tarihi özellikleri bir yana her mevsim güzelliği ile yılın her zamanı seyahat edilebilir şehirlerden bir tanesidir. Şehir birçok kişi için açık hava müzesi özelliği taşır. Tarih boyunca kritik merkezlerden olmuş, iki kıtayı birbirine bağlayan boğazı nedeniyle geçiş yeri olmuştur. Bu açıdan çok kültürlü kozmopolit bir şehirdir. İstanbul’da Bizans, Osmanlı ve sonrasında Cumhuriyet dönemi esintileri tüm şehre yayılmış olarak hissedilir. Yılın her zamanı kalabalık olan şehre her zaman ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul tarihi açıdan son derece zengin bir şehirdir. Eski dönemlere ait saraylar, kaleler, müzeler, üniversiteler, anıtlar çok sayıda bulunur. En çok bilinen tarihi eserlerden Topkapı Sarayı, tarihi yarımadada bulunmakta, İstanbul'un en çok ziyaret edilen yerlerindendir. Yaklaşık 300-350 yıl Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, mimarisi ve kültürel değerler bakımından İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

İstanbul, tarihte en çok fetih konusu olan kentlerdendir. Merkezi konumu İstanbul’u önemli bir geçiş bölgesi yapmıştır. Osmanlıdan önce, Osmanlı dönemi, Osmanlının yıkılışı, cumhuriyetin ilk yılları, gelişme dönemi ve bugün de dâhil önemini yitirmemiştir.

İstanbul Nerede?

Marmara Bölgesinde, Avrupa ve Anadolu yakasının ayrıldığı iki yakanın uç kısmında yer alır.

 

İstanbul’un İklimi Ve Bitki Örtüsü


İstanbul karmaşık iklim özelliği gösterir. Akdeniz ve Karadeniz’deki hâkim iklimi yanında İç Anadolu karasal ikliminin de etkisi altındadır. Sonbaharda Akdeniz’den gelen ılık etkiyi alırken devamında Balkanlardan gelen soğuk, Karadeniz’den gelen yağışlı havalardan da etkilenir.

İstanbul’da ortalama sıcaklık 13 derece seyreder. En çok yağış ilkbahar aylarında olur. Yazın kuraklık hâkimdir. İstanbul bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Bunda farklı iklimlerden etkilenmesi büyük rol oynar. Maki ve değişik otlar yaygın görülür. Orman bakımından hızlı kentleşmeye bağlı olarak azalma görülmektedir. Belgrat Ormanı kentin bilinen bir yeridir.

İstanbul’un Lezzetleri

 • Köfte,
 • Şiş kebap,
 • Döner,
 • Lüfer,
 • Vefa Bozası,
 • Midye,
 • Kanlıca Yoğurdu,
 • Sarıyer Böreği,
 • Patlıcanlı kebaplar sık tüketilmektedir.

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Bir Lezzet

Sultanahmet köftesi, kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir.  İstanbul’a gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzettir.  

Buram Buram İstanbul

Ayaküstü atıştırmayı seviyorsanız birbirinden lezzetli balık ekmekleri yemeden gitmeyin. Köprülerde yer alan mekânlarda balık ekmek de tüketebilirsiniz. İstanbul’da sayısız lezzet bir aradadır. 

Valize Koymalık Lezzetler

İstanbul’a yolculuk yaptığınızda bazı lezzetleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Hamur tatlıları,
 • Lokum,
 • Mısır çarşısından baharatlar…

 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Müzeler;

 • Ayasofya Müzesi,
 • Topkapı sarayı Müzesi
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi,
 • Minyatür Türkiye müzesi,
 • Türk Ve İslam Eserleri Müzesi,
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi,
 • Kariye Müzesi,
 • Sabancı Müzesi,
 • Rahmi Koç Müzesi,
 • Sadberk Hanım Müzesi.

Camiler;

 • Mehmet Paşa Cami,
 • Sultanahmet Cami
 • Süleymaniye Cami
 • Fatih Cami ,
 • Eyüp Sultan Cami
 • Ortaköy Cami,
 • Rüstem Paşa Cami,
 • Şehzade Cami,

Kiliseler;

 • Pierre Kilisesi
 • Aya Yorgi Kilisesi,
 • Antony Of Padua Katolik Kilisesi,
 • Aya İrini Kilisesi,
 • Ermeni Patrikhanesi
 • Fener Rum Patrikhanesi,
 • Sakızağacı Surp Kilisesi
 • Ayastefanos Kilisesi
 • Ortaköy Surp Kilisesi…

Türbeler ve Kümbetler;

 • Eyüp Sultan Türbesi,
 • Yahya Efendi Türbesi
 • Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürrem Sultan Türbeleri

Tarihi Eserler; Saraylar

 • Dolmabahçe Sarayı,
 • Topkapı Sarayı
 • Çırağan Sarayı en çok bilinenlerdendir.

Doğal Güzellikler;

İstanbul’da birçok doğal güzellikler vardır.

 • Gülhane Parkı,
 • Yıldız Parkı, 
 • Beykoz Korusu, 
 • Bebek Parkı,
 • Ulus Parkı,
 • Naile Sultan Korusu…

Çarşı Ve AVM’leri;

 • Kapalı Çarşı,
 • Mısır çarşısı,
 • Akmerkez,
 • Astoria,
 • Capacity,
 • Carousel,
 • Olivium,
 • Kanyon AVM,
 • Galleria,
 • G-Mall,
 • İstinye Park AVM,
 • Profilo,
 • Anadolu Yakası AVM,
 • Capitol,
 • Palladium,
 • Tepe Nautilus,
 • Via Port Outlet…

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

İstanbul bir ticaret merkezi olarak sayısız ürün çeşidi barındırır. Dilediğiniz hediyeyi çarşı ya da AVM aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Gitmeyin!!!

İstanbul’da kesinlikle Mısır çarşısına gidin, tarihi yerleri gezin, balık ekmek yiyin.  

İstanbul Hava Limanları

İstanbul’da iki adet hava limanı bulunmaktadır. Sabiha gökçen ve Atatürk havalimanları iki yakada ayrı ayrı yer almaktadır.

Sabiha Gökçen Hava Limanı  

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hizmete giriş tarihi 2001yılıdır. Adını kurucusundan alan Sabiha Gökçen Havaalanı Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından biridir.

Sabiha Göçken’e Nasıl Ulaşılır?

Havataş otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy, Havalimanı/ Taksim arasında hizmet vermektedir. Ayrıca:

·         Belediye Otobüsü

·         AKMİS Seyahat

·         Taksi

·         Deniz otobüsü ile de ulaşım sağlanabilir.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı,  Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanıdır. 1900’lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yerdir.  Alan 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açık hale gelmiştir. İstatistiklere göre bu havaalanı dünyanın 13. yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır.  Türkiye'de ise toplam yolcu trafiği bakımından birincidir.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

 • Havalimanı Taksi
 • Taksim - Havalimanı – Taksim
 • Metro
 • Taksi
 • İ.E.T.T
 • Deniz Otobüsleri

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: