Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

İzmir - Van Uçak Bileti


En Ucuz Van Uçak Bileti Satın Al

Van Doğu Anadolu’da ye alan güzide şehirlerimizden biridir. Hem doğal güzelliğe sahip olan Van’da hem tarihi dokular çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle Van çok tercih edilen illerin başında gelmektedir. Van’a uçacaklar internet sitemizin fırsatlarından faydalanabilir ve çok uygun fiyatlarla uçak bileti alma şansı yakalayabilirler. Van’a gidecek kişilerin uygun fiyatlı ve avantajlı uçak bileti satın almaları için doğru adres internet sitemizdir. İnternet sitemiz üzerinden tüm uçuşları görüntüleyebilir ve kendinize en uygun uçak firmasından uçak bileti satın alabilirsiniz. Uçak biletinin fiyatının uygun olması yanında kaliteli uçak firmaları ile uçuş sağlamak da çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle uçuş yapacak kişiler uçak bileti satın alırken hem uygun fiyatlı hem de kaliteli uçak firmalarını tercih edebilirler. Firmamız kaliteli uçak firmaları ile çalışarak sizlere daha iyi hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Van’ın yüz ölçümü 21.334 km’dir. Van’ın nüfusu ise 1.085.542 kişidir. Nüfus olarak kalabalık olan Van’ın ilçeleri Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp ve Saray'dır. Van’ın tarihi ve doğa güzelliklerini keşfedebilmek için internet sitemizi ziyaret ederek uygun fiyatlı uçak biletleri satın alabilirsiniz.

Van’a Ne Zaman Gitmeli?

Van ‘da karasal iklim hakimdir. Kışları soğuk ve kar yağışlı geçen Van’da yazlar az yağışlı ve sıcak geçmektedir. Van’ın doğal güzelliklerini görmek ve tarihi dokularını gezmek için gidilebilecek en doğru mevsim ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Van’ın Tarihi

Van ve çevresine öncelikli olarak Hurriler yerleşmişlerdir. Ardında Urartular Van bölgesinde yaklaşık 200 yıllık bir sürede hüküm sürmüştür. Daha sonra ise Medler, Persler, Makedonyalılar, (Büyük İskender), Partlar, Sasaniler, Bizanslar, Selçuklular, İlhanlılar, Celayiroğulları, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlı Devleti Van ve çevresine hakim olmuştur.

Van Nerede?

Van Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan güzide şehirlerimizden biridir. Van ili Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ilidir. Van kuzeyden Ağrı, batıdan Bitlis, güneybatıdan Siirt, güneyden Hakkari, doğudan da İran ile çevrilidir. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü bu bölgede yer almaktadır. Van ili büyük volkanik dağlarla kaplıdır. Doğu Anadolu’nun en yoğun nüfuslu ili olan Van büyük bir gelişme göstermiştir.

Van’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Van ilinde ağırlıklı olarak karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışları çok sert ve soğuk geçmektedir. Kış ayı Van da bir hayli uzun sürmektedir. Van’ın çok yüksek bölgelerinde kış ayı daha az sert geçer. Çünkü Van Gölü’nün etkisiyle hava sıcaklıkları az da olsa artar. Van’ın dağlık bölümleri genellikle ağaçsızdır. Ancak Van Gölü ve çevresi zengin bir bitki örtüsüyle kaplıdır. Van da hakim olan bitki örtüsü bozkırdır. Van topraklarının büyük bir kısmı çayırlardan meydana gelmektedir. Geri kalan kısmında ise dikili alanlar, orman ve fidanlıklar bulunmaktadır.

Van’ın Lezzetleri

Van mutfağı diğer birçok yöreye göre büyük bir zenginlik göstermektedir. Birbirinden güzel yöresel yemekleri yemeye doyamazsınız. Murtuğa (kahvaltılık), cacık (kahvaltılık), ilitme, ekşili, senseger gibi yemek türleri ile ünlü Van otlu peyniri yöreye özgü lezzetlerdendir. Van peyniri (otlu peynir), içerisine yöreye özgü otlar katılarak yapılan güzel kokulu ve son derece lezzetli bir peynir çeşididir.  Otlu peynir yaz ayları sonunda küplere basılır ve toprağa gömülür. Kış için saklanma süreci başlar. Van’a gittiğinizde Van Gölü’nden çıkarılan Van balığı (inci kefali) mutlaka yenmesi gereken lezzetlerdendir.  Bol havyarlı bir balık türü olan Van balığı (inci kefali) az kılçıklı ve çok lezzetlidir. Van kahvaltısıyla meşhur bir ilimizdir. Bu nedenle birçok kişi Van kahvaltısını merak etmektedir. Van’a geldiğinizde Van kahvaltısının muhteşem lezzetini mutlak tatmalısınız. Van’da pişirilen diğer yöresel yemekleri incelediğimizde; cevizli baklava, hellız kavurması, etli köfte, yoğurtlu yaprak sarması, çılbır, mumbar dolması, kelecoş, bulgur aşı, erişte pilavı, çırış mıhlası, piti, soğan dolması, ballık bostaniye, tuzlu balık, balık tandırı, balık sarması, balık kızartma, gül reçeli, kavut, bulgurlu inci kefali, çiriş pilavı, otlu kurabiye yöresel lezzetler olara karşımıza çıkmaktadır.

Van’da Gezilecek Yerler

Van şehri hem tarihi hem de doğal güzellikleri yönünden oldukça zengin illerimizin başına gelmektedir.

Camiiler

*İzdipar Camii

*Ulucami
*Hüsrev Paşa Camii


Tarihi Yerler ve Kaleler

*Van Kalesi

*Norguh Kalesi

 *Hoşap Kalesi

*Toprak Kale

*Çavuştepe Harabeleri

*Şamran Kanalı

*Akdamar Adasındaki Tarihi Manastır

*Anzaf (Ansaf) Kalesi

*Hoşap Köprüsü

*Şeytan Köprüsü

Türbeler

Seyyid Fehîm-i Arvâsî hazretlerinin türbesi, Zeve şehitleri Sultan-ı Yekpa Türbesi, Başeti Mehendan Türbesi, Van Kalesi yanında Şeyh Abdurrahmân Baba Türbesi, Güzelsu’da Seyyid Abdurrahman-ı Kutp, Görentaş köyünde Şeyh Muhammed Tayyar Türbesi. 

Mesire Yerleri

 *Van Gölü:

*Bendimahi Çağlayanı

*Akdamar Adası

*Çatak
*Amik 

Kaplıca ve İçmeler

Erciş Hasanabdal Zilan Kaplıcası, Başkale Hagi Madensuyu, Başkale Kanlıbudak Madensuyu, Başkale Kiloğlan Kaplıcası, Başkale Zereni Kaplıcası, Erciş Akbaş Köyü Madensuyu, Gürpınar Yoldüştü Köyü Mâdensuyu, Muradiye Aşağı Şerefhane Madensuyu, Muradiye Deftriş Kaplıcası, Muradiye Dergezin Kaplıcası Özalp Bolbölük Madensuyu.

Kiliseler

*Akdamar Kilisesi

*Yedi Kilise

*Bahçesaray ilçesine eski kiliseler bulunur

*İnköy köyünde bulunan kiliseler

*Erciş Kaş Kilisesi

*Gevaş Göründü Kilisesi

Müze

*Van Müzesi

*Van Urartu Müzesi

Alışveriş Merkezleri

*Van AVM

*Ranns Alışveriş Merkezi

*Artos İş Merkezi

*Van Turkuaz Alışveriş Merkezi

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

Van’a geldiğinizde alışveriş yapmak için turistik hatıra eşyaların bulunduğu çarşılar bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Van ve çevresinde dokunan kilimler büyük ilgi toplamaktadır. Turizm mevsiminin başlamasıyla birlikte Van’da her çeşit halı ve kilim, el sanatları, süs eşyaları rahatlıkla bulunabilmektedir. Sizlerde sevdiklerinize Van’a özgü hediyeler alarak onları mutlu edebilir ve Van’dan bir hatıra kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bunları yapmadan Gitmeyin

Van’a gittiğinizde Van Kalesi, Van Müzesi, Hoşap Kalesi, Muradiye Şelalesi, Edremit ve Gevaş kıyı boyu ve Gölü ile Van Gölünü gezmeden dönmemelisiniz. Ayrıca dünyaca ünlü bir gözü yeşil diğer gözü mavi olan Van kedisini görmeden Van’dan ayrılmayın. Dünyaca ünlü Van Kilimleri ve Savat (gümüş) İşlemeli el sanatları ürünlerini satın almadan Van’a gelmiş sayılmazsınız. Van’a kadar gelip de Van kahvaltısı etmeden ve Van’ın birbirinden lezzetli yemeklerini yemeden Van’dan ayrılmayın.

Van Havalimanları

Van’da Van Ferit Melen Havalimanı olarak 1 adet havalimanı bulunmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı il merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta ulunmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı

 1943 yılında hizmete açılan ve DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen sivil kategorili il havalimanıdır.  Van Havalimanı ismi 2001 yılında Van Ferit Melen Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 2009 yılında havalimanı uluslararası ulaşıma da açılmıştır. 2012 yılında ise Türkiye’deki ilk uyduyla iniş sistemi Van Ferit Melen Havalimanı’na kurulmuştur. Van dışında Ağrı, Bitlis, Muş ve Hakkari iline de hizmet veren Van’da Van Ferit Melen Havalimanı çok işlektir.  Van’dan İstanbul, Ankara ve İzmir’e her gün seferler düzenlenmektedir.

Van’da Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Van’da Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine çok yakın olduğu için ulaşım minibüs, taksi ve THY’ye ait servis araçlarıyla rahatlıkla yapılabilmektedir.


 

 

 

 


İzmir - Van uçak bileti

En Ucuz İzmir Uçak Bileti Satın Al

İzmir’e seyahat etmek isteyenler farklı zaman dilimleri için internet üzerinden kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor. Çok sayıda hava yolu firması İzmir’e birçok farklı noktadan yolculuk imkânıyla taşımacılık hizmeti sunuyor.  Havayollarının anlaşmalı firmaları arcılığıyla sunulan kampanyalarda ucuz uçak bileti alma fırsatı oluyor. İnternet sistemi üzerinden farklı kampanya ve avantajlar sağlayan site, en ucuz İzmir uçak bileti fiyatlarını müşterilere sunmaktadır. Ekonomik uçak bileti almak için siteden istediğiniz kenti seçmeniz ve size uyan koşulları belirlemeniz yeterlidir. İzmir’e seyahat etmek isteyenler için uygun bilet satış sisteminden yararlanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

İzmir’e Ne Zaman Gitmeli

İzmir, her mevsim güzelliği ile yılın her zamanı seyahat edilebilir şehirlerdendir. Kendine has dokusuyla yılın her zamanı kalabalık olan şehre istediğiniz zaman ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir’in Tarihi

İzmir, çok eski dönemde körfezin kuzeydoğusunda kalan bir adacık üzerinde kurulmuştu. İzmir'deki ilk yerleşim yeri İzmir Höyüğü ‘dür. Burada yapılan ilk kazılarda Türk Tarih Kurumu  katkıları büyük olmuştur. Eski İzmir yaklaşık 3000 yıl boyunca bu yarımada üzerinde yer aldı.  

İzmir Nerede?

Ege Bölgesinin orta kıyı kesiminde yer alan şehirdir.  

İzmir’in İklimi Ve Bitki Örtüsü

İzmir’de tipik Akdeniz iklimi hâkimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak, sonbahar ve kışlar ılık ve yağışlı geçer. Hava sıcaklığı sıfırın altında 10 günden fazla olmaz. Yaklaşık 100 gün 30 derecenin üzerinde sıcaklık yaşanır. Kar yağışı ve don az görülür.  İmbat ismi verilen rüzgâr şehre serinlik getirir.  

Bitki örtüsü de Akdeniz ikliminin etkisindedir. Maki,pırnal,  zeytin,sakız,  katırtırnağı gibi kuraklığa dayanıklı ağaçlar bulunur.   

İzmir’un Lezzetleri

 • Kumru,
 • Boyoz
 • Kokoreç
 • Sıcak midye

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Bir Lezzet

Boyoz, kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir.  İzmir’e gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzettir.  

Buram Buram İzmir

Ayaküstü atıştırmayı seviyorsanız birbirinden lezzetli kumru çeşitlerini yemeden gitmeyin.    

Valize Koymalık Lezzetler

İzmir’e yolculuk yaptığınızda bazı lezzetleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Lokma,
 • Gevrekler…

İzmir’de Gezilecek Yerler

Müzeler;

 • Agora Açıkhava Müzesi
 • Arkas Deniz Tarihi Merkezi Müzesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi Ve Müzesi
 • İzmir Arkeoloji Müzesi
 • Atatürk Müzesi
 • Bergama Müzesi
 • Cumhuriyet Eğitim Müzesi
 • İzmir Resim Ve Heykel Müzesi
 • Çeşme Müzesi
 • Ödemiş Müzesi
 • Ödemiş Birgi Çakırağa Konağı
 • Tabiat Tarihi Müzesi
 • Tcdd Selçuk Çamlık Açık Hava Buharlı Lokomotif Müzesi
 • Efes Müzesi 
 • Efes - Selçuk Meryem Ana Evi 
 • Ege Üniversitesi Etnografya Müzesi
 • İzmir Ticaret Tarihi Müzesi
 • Selçuk Yaşar Resim Müzesi
 • Tire Müzesi 
 • Tcdd Müze Ve Sanat Galerisi Md.
 • Ege Üniversitesi Kağıt Ve Kitap Sanatları Müzesi
 • Etnografya Müzesi
 • İnönü Evi Müzesi
 • Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi
 • İzmir Tarih Ve Sanat Müzesi

Camiler;

 • Yalı Camii| İzmir

 

 • Kestane Pazarı Camii
 • Baş durak Camii
 • Şadırvan Camii

Kiliseler;

 • Aziz Vukolos KilisesiKültür Merkezi

Türbeler ve Kümbetler;

 • Emir Sultan Türbesi,

Tarihi Eserler

 • Kemeraltı,
 • Kadifekale, 
 • Saat Kulesi, 
 • Agora,
 • Kızlarağası Hanı, 
 • Alsancak, 
 • Konak Meydanı,
 • Katipoğlu Konağı, 
 • Sarı Kışla,
 • Asansör

Doğal Güzellikler;

İzmir’de görülmesi gereken birçok doğal güzellikler vardır.

 • Pamucak,
 • Çiçekli Köy,
 • Tanay,
 • Teos-Ekmeksiz,
 • Altınkum,
 • Denizpınarı ,
 • Gölcük,
 • Özdere – Kalemlik,
 • Gümüldür,
 • Teos – Çamlık,
 • Doğanbey,
 • Kargıcak,
 • Güvendik,
 • Belkahve,
 • Karagöl,
 • Uzunkuyu,
 • Karabel,
 • Mermeroluk,
 • Efeoğlu,

Çarşı Ve AVM’leri;

 • Forum Bornova AVM
 • Agora AVM
 • CarrefourSA AVM
 • Ege Park Moda AVM
 • Novada Outlet Balçova
 • IKEA AVM
 • Kipa AVM
 • Konak Pier AVM
 • Park Bornova Outlet Center
 • Koçtaş AVM
 • Metro Grup AVM
 • Özdilek Alışveriş Merkezi
 • Palmiye AVM
 • Praktiker AVM

 

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

İzmir, büyük ticaret merkezlerinden biri olarak sayısız ürün çeşidi barındırır. Dilediğiniz hediyeyi çarşı ve AVM aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ancak yine de saat kulesi hediyelikleri unutmayın.

Bunları Yapmadan Gitmeyin!!!

İzmir’de boyoz yiyin, sahilde gezin…

İzmir Hava Limanı

İzmir’de bir adet hava limanı bulunmaktadır.  Adnan Menderes Havalimanı köklü limanlardan biridir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

 Adnan Menderes Havalimanı 1987 yılından itibaren hizmetlere devam etmektedir.

Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

 • İzmir-raylı-sistem
 • Otobüs, taksi kullanılabilir.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: