Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

İstanbul - Antalya Uçak Bileti


En Ucuz Antalya Uçak Bileti Satın Al

Antalya önemli tatil merkezlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında birçok yerli ve yabancı turisti kendine çeken Antalya’ya birçok uçuş gerçekleştirilmektedir. Antalya’ya gidecek kişilerin internet sitemizi ziyaret ederek uygun fiyatlarla uçak bileti satın alması mümkündür. İnternet sitemiz üzerinden kalkış ve varış saatlerini belirledikten sonra tüm uçuşları listeleyebilir ve kendinize en uygun uçuşları tercih edebilirsiniz. Antalya’ya uçacak kişilerin internet sitemizi sürekli takip etmeleri çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü sitemiz üzerinden sürekli güncellemeler yapılarak çeşitli kampanya ve fırsatlardan yararlanabilir ve kendinize en uygun uçuş firmalarını tercih edebilirsiniz. Antalya da deniz turizminin yanı sıra doğal güzelliklerini görmeye gelen turistler büyük bir merakla gelmektedir. Antalya Akdeniz Bölgesi’nde yer alan oldukça gelişmiş şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Antalya’nın nüfusu 2.222.562 kişidir. Antalya’nın yüz ölçümü ise 20.815 km2’dir. Antalya'nın ilçeleri ise Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kale, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik' tir. Antalya birbirinden güzel ilçeleri, deniz, kum ve güneşi ile doğal güzellikleri ile siz ziyaretçileri bekliyor. Antalya’ya en kolay ulaşım yollarından biri olan uçakla seyahat etmek için internet sitemizi takip ederek kendinize en uygun uçak firmasından uçak bileti satın alıp yolculuk için hazırlanabilirsiniz.

Antalya’ya Ne Zaman Gidilmeli?

Antalya Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Bu nedenle Antalya’da Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar çok sıcak ve kurak geçerken kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Antalya’da denizi kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler yaz aylarını tercih edebilirler. Ancak doğa güzelliklerini de görmek isteyenler ilkbahar aylarını tercih etmelidirler. Çünkü yaz aylarında çok sıcak olan Antalya’da yüksek bir nem olduğundan dolayı çok bunalabilir ve doğa gezinizi yeterince sürdüremeyebilirsiniz.

Antalya’nın Tarihi

Antalya adını Bergama Kralı II. Attalos’tan almaktadır. Türkler tarafından önce Adalya ardından Antalya adı verilmiştir. Antalya Bölgesi’nin tarihçesi çok eski yıllara dayanmaktadır. Ortalama 40 bin yıl öncesinde de insanların yaşadığı belirtilen Antalya’nın 27 km kuzeybatısında bulunan Karain Mağarası’nda Paleolitik, Mezolitik, Neolitik ve bronz çağlarına ait kalıntılara rastlanılmıştır. Bu bölgede Hitit, Pamphylia, Lykia, Kilikya, Pers, İskender, Antigonos, Ptolemais, Selevko, Bergama Krallığı yaşamıştır. M.S. 7. yüzyılda ise bölge Selçuklular ve Bizanslılar arasında sürekli el değiştirmiş ve 1207 yılında Selçuklular’ın eline geçmiştir. Ardından Tekelioğulları, ve Karamanoğulları eline geçen Antalya en sonunda Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir.

 

 

Antalya Nerede?

Antalya Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Antalya’nın kara sınırının Toros Dağları oluşturmaktadır. Antalya’nın çevresinde Muğla, Burdur, Isparta, Mersin ve Konya illeri bulunmaktadır. Antalya’nın üç tarafı dağlarla çevrilidir.

Antalya’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Antalya ilinde Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları çok sıcak ve kurak geçerken kışları ılık ve bol yağışlı geçmektedir. Antalya’nın bitki örtüsü ormandır. %60’lık bölümü ormanlarla kaplı olan Antalya şehrinde kızılçam ve karaçam ağaçları çoğunluktadır. Sedir ağaçları da bulunan Antalya’da makilere de rastlanılmaktadır. Makilerin ağırlıkta olduğu bölgelerde sarmaşık, defne, yemiş, sarıağaç, mersin ağacı, çitlembik çok bulunmaktadır.

Antalya’nın Lezzetleri

Antalya da zengin bir mutfak kültürü bulunduğu bilinmektedir. Doğa harikası olan bu şehirde birbirinden güzel lezzetleri tatmanız mümkündür. Antalya mutfağında Akdeniz mutfağı esintileri görülmektedir. Antalya mutfağı oluşturulurken bölgede çok yetişen turunçgiller, muz, yer fıstığı, susam, soya, taze fasulye, kabak ve patlıcan gibi meyve ve sebzeler oldukça etkilidir. Antalya yöresine ait yemekler incelendiğinde; hülüklü çorba, taratorlu piyaz, kabak çintmesi, zerde, palize, Toros salatası, hibeş, tandır kebabı, sac kavurma, Finike usulü muz tatlısı, Arap kadayıfı belli başlı Antalya yöresel yemekleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöresel yemeklerin yanı sıra humus, şakşuka, haydari gibi mezeler; ahtapot, kalamar, midye, alabalık gibi deniz ürünleri; portakal, bergamot, limon ve greyfurttan reçel çeşitleri yine Antalya yöresine ait lezzetlerdendir.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya hem tarihi mekanları hem doğa güzellikleri hem de tatil beldeleri ile görülmesi gereken önemli şehirlerimizdendir. Antalya’da görülmesi gereken belli başlı yerler;

Müzeler

Antalya Müzesi, Kaleiçi Müzesi, Kent Müzesi, Atatürk Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Alanya Arkeoloji Müzesi, Alanya Atatürk Evi Müzesi, Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi, İçkale Müzesi

Tarihi Eserler

Alara Han, Alara Kalesi, Antalya-Aspendos, Antalya-Noel Baba Kilisesi, Damlataş Mağarası, Düden Şelalesi, Kızıl Kule, Köprülü Kanyon, Manavgat Şelalesi

 

Camiler ve Kiliseler

Kesik Minare Camii (Korkut Camii, Cami-i Kebir), Kale Camii (Sultan Süleyman Camii), Bali Bey Camii, Murat Paşa Camii, İskele Camii, Emir Bedrüddin Camii, Yivli Minare, Ahi Yusuf Mescidi ve Türbesi, Akşebe Sultan Mescidi, Aziz Nicolas Müzesi, Karatay Medresesi, Aya Yorgi Kilisesi

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

Antalya çok gelişmiş ve turist çeken bir şehir olduğu için tüm turistlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte bir şehirdir. Antalya en çok reçelleriyle ünlüdür. Pek çok çeşit meyve ve sebzeden yapılan reçelleriyle meşhur olan Antalya’da turunç, bergamut, patlıcan ve karpuz reçelleri çok yapılmaktadır. Bu reçelleri sevdiklerinize hediye alarak değişik lezzetler tatmalarını sağlayabilirsiniz.  Ayrıca Kaleiçi çarşısında Antalya’ya yönelik hediyelik eşyaları da bulabilirsiniz. Antalya’da çok meşhur olan ve kök boyaları ile boyanan Döşemealtı halıları oldukça meşhur ve kıymetlidir. Bu halılar yine sevdiklerinize alınacak önemli hediyelerdir. Ayrıca Antalya’nın el oyaları yine sevdiklerinize alacağınız kıymetli hediyeler arasındadır.

Bunları Yapmadan Gitmeyin

Antalya’ya geldiyseniz Lara, Konyaaltı, Olimpos, Adrasan, Kemer ve Kaş gibi tatil beldelerini görmeden yöreden ayrılmayın. Ayrıca Antalya’ya geldiyseniz çevredeki antik kentleri gezmeden, tekne turuna çıkmadan, yamaç paraşütü yapmadan, karakovan balı ve keçiboynuzu pekmezi tatmadan dönülmemesi gerekmektedir. Ayrıca su altı dalışları ve Antalya halılarından almadan Antalya’dan ayrılmayın.

Antalya Havalimanları

Antalya’da Antalya Havalimanı olarak 1 adet havalimanı bulunduğu bilinmektedir.

Antalya Havalimanı

Antalya’nın doğusunda yer alan Antalya Havalimanı’ndan Türkiye’nin her yerine ve birçok Avrupa ülkesi ile Orta Doğu ülkesine uçuş yapma imkanı bulunmaktadır. Antalya’da askeri amaçlı kullanılan havalimanı bulunmamakla birlikte havalimanı tamamen siviller tarafından kullanılmaktadır. Antalya Havalimanı Antalya şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yaz aylarında milyonlarca yolcuyu karşılayan Antalya Havalimanı oldukça yoğundur. Avrupa’nın en yoğun 14. havalimanı olma özelliğine sahip olan Antalya Havalimanı Türkiye’de ise üçüncü sırada yer almaktadır. Antalya Havalimanı yapımına 1996 yılında Bayındır Holding vasıtasıyla başlanılmıştır. 1998 yılında hizmete giren havalimanı günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır.

Antalya Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Antalya Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin otobüslerini kullanarak havalimanına rahatlıkla ulaşabilmektedir. Ayrıca taşıma şirketleri ve tur operatörleri yolcuların havalimanına ulaşmasını sağlayan önemli transfer araçlarıdır. Antalya Havalimanı’na ulaşım sağlayan bir başka transfer aracı ise Havaş servisleridir. Antalya Havalimanı önünden kalkan taksilerle de havalimanına rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Taksiler havalimanına bağlı olarak çalıştıkları için uygun fiyatlarla taşıma yapmaktadır. Antalya Havalimanı’na ulaşım bir hayli kolaydır. Yolcuların rahatlıkla ulaşabilecekleri Antalya Havalimanı’nın otopark hizmeti ve araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Konforlu ve rahat bir ulaşım ağı olan Antalya Havalimanı çok tercih edilmektedir.

 

 

 


İstanbul - Antalya uçak bileti

En Ucuz İstanbul Uçak Bileti Satın Al

İstanbul’a yurt içi veya yurt dışı yolculuk yapmak isteyenler internet üzerinden kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor. Merkezi konumda olan tarihi kente çok sayıda hava yolu firması birçok farklı noktadan yolculuk imkânıyla, müşterilerine taşımacılık hizmeti sunuyor.  Anlaşmalı firmalar arcılığıyla oluşturulan kampanyalarda ucuz uçak bileti alma fırsatı verilmiş oluyor. Online uçak bileti satışlarında farklı kampanya ve avantajlarla üstünlük sağlayan site, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını müşterilere sunmaktadır. Her gün, istenen saatlere göre bulunacak biletlerle yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ekonomik, hızlı ve güvenilir uçak bileti almak için siteden istediğiniz yeri seçmeniz ve size uyan koşulları belirlemeniz yeterlidir. Site günün her saati özel güvenlik sistemiyle korunmaktadır. İstanbul’a uçak seyahati yapmak isteyenler için uygun bilet satış sisteminden yararlanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanım sayısında son yıllarda ciddi artış görülen hava ulaşımı ile birçok avantaj sağlanır. Zamandan kazanmanın yanında, rahat yolculuk yapma fırsatlarından da yararlanılmaktadır. Birçok havayolu firması şehirlerarası ve uluslar arası alanda yolculuk yapacaklar için fırsatlar sunmaktadır. 

İstanbul’a Ne Zaman Gitmeli

İstanbul, tarihi özellikleri bir yana her mevsim güzelliği ile yılın her zamanı seyahat edilebilir şehirlerden bir tanesidir. Şehir birçok kişi için açık hava müzesi özelliği taşır. Tarih boyunca kritik merkezlerden olmuş, iki kıtayı birbirine bağlayan boğazı nedeniyle geçiş yeri olmuştur. Bu açıdan çok kültürlü kozmopolit bir şehirdir. İstanbul’da Bizans, Osmanlı ve sonrasında Cumhuriyet dönemi esintileri tüm şehre yayılmış olarak hissedilir. Yılın her zamanı kalabalık olan şehre her zaman ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul tarihi açıdan son derece zengin bir şehirdir. Eski dönemlere ait saraylar, kaleler, müzeler, üniversiteler, anıtlar çok sayıda bulunur. En çok bilinen tarihi eserlerden Topkapı Sarayı, tarihi yarımadada bulunmakta, İstanbul'un en çok ziyaret edilen yerlerindendir. Yaklaşık 300-350 yıl Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, mimarisi ve kültürel değerler bakımından İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

İstanbul, tarihte en çok fetih konusu olan kentlerdendir. Merkezi konumu İstanbul’u önemli bir geçiş bölgesi yapmıştır. Osmanlıdan önce, Osmanlı dönemi, Osmanlının yıkılışı, cumhuriyetin ilk yılları, gelişme dönemi ve bugün de dâhil önemini yitirmemiştir.

İstanbul Nerede?

Marmara Bölgesinde, Avrupa ve Anadolu yakasının ayrıldığı iki yakanın uç kısmında yer alır.

 

İstanbul’un İklimi Ve Bitki Örtüsü


İstanbul karmaşık iklim özelliği gösterir. Akdeniz ve Karadeniz’deki hâkim iklimi yanında İç Anadolu karasal ikliminin de etkisi altındadır. Sonbaharda Akdeniz’den gelen ılık etkiyi alırken devamında Balkanlardan gelen soğuk, Karadeniz’den gelen yağışlı havalardan da etkilenir.

İstanbul’da ortalama sıcaklık 13 derece seyreder. En çok yağış ilkbahar aylarında olur. Yazın kuraklık hâkimdir. İstanbul bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Bunda farklı iklimlerden etkilenmesi büyük rol oynar. Maki ve değişik otlar yaygın görülür. Orman bakımından hızlı kentleşmeye bağlı olarak azalma görülmektedir. Belgrat Ormanı kentin bilinen bir yeridir.

İstanbul’un Lezzetleri

 • Köfte,
 • Şiş kebap,
 • Döner,
 • Lüfer,
 • Vefa Bozası,
 • Midye,
 • Kanlıca Yoğurdu,
 • Sarıyer Böreği,
 • Patlıcanlı kebaplar sık tüketilmektedir.

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Bir Lezzet

Sultanahmet köftesi, kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir.  İstanbul’a gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzettir.  

Buram Buram İstanbul

Ayaküstü atıştırmayı seviyorsanız birbirinden lezzetli balık ekmekleri yemeden gitmeyin. Köprülerde yer alan mekânlarda balık ekmek de tüketebilirsiniz. İstanbul’da sayısız lezzet bir aradadır. 

Valize Koymalık Lezzetler

İstanbul’a yolculuk yaptığınızda bazı lezzetleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Hamur tatlıları,
 • Lokum,
 • Mısır çarşısından baharatlar…

 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Müzeler;

 • Ayasofya Müzesi,
 • Topkapı sarayı Müzesi
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi,
 • Minyatür Türkiye müzesi,
 • Türk Ve İslam Eserleri Müzesi,
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi,
 • Kariye Müzesi,
 • Sabancı Müzesi,
 • Rahmi Koç Müzesi,
 • Sadberk Hanım Müzesi.

Camiler;

 • Mehmet Paşa Cami,
 • Sultanahmet Cami
 • Süleymaniye Cami
 • Fatih Cami ,
 • Eyüp Sultan Cami
 • Ortaköy Cami,
 • Rüstem Paşa Cami,
 • Şehzade Cami,

Kiliseler;

 • Pierre Kilisesi
 • Aya Yorgi Kilisesi,
 • Antony Of Padua Katolik Kilisesi,
 • Aya İrini Kilisesi,
 • Ermeni Patrikhanesi
 • Fener Rum Patrikhanesi,
 • Sakızağacı Surp Kilisesi
 • Ayastefanos Kilisesi
 • Ortaköy Surp Kilisesi…

Türbeler ve Kümbetler;

 • Eyüp Sultan Türbesi,
 • Yahya Efendi Türbesi
 • Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürrem Sultan Türbeleri

Tarihi Eserler; Saraylar

 • Dolmabahçe Sarayı,
 • Topkapı Sarayı
 • Çırağan Sarayı en çok bilinenlerdendir.

Doğal Güzellikler;

İstanbul’da birçok doğal güzellikler vardır.

 • Gülhane Parkı,
 • Yıldız Parkı, 
 • Beykoz Korusu, 
 • Bebek Parkı,
 • Ulus Parkı,
 • Naile Sultan Korusu…

Çarşı Ve AVM’leri;

 • Kapalı Çarşı,
 • Mısır çarşısı,
 • Akmerkez,
 • Astoria,
 • Capacity,
 • Carousel,
 • Olivium,
 • Kanyon AVM,
 • Galleria,
 • G-Mall,
 • İstinye Park AVM,
 • Profilo,
 • Anadolu Yakası AVM,
 • Capitol,
 • Palladium,
 • Tepe Nautilus,
 • Via Port Outlet…

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

İstanbul bir ticaret merkezi olarak sayısız ürün çeşidi barındırır. Dilediğiniz hediyeyi çarşı ya da AVM aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Gitmeyin!!!

İstanbul’da kesinlikle Mısır çarşısına gidin, tarihi yerleri gezin, balık ekmek yiyin.  

İstanbul Hava Limanları

İstanbul’da iki adet hava limanı bulunmaktadır. Sabiha gökçen ve Atatürk havalimanları iki yakada ayrı ayrı yer almaktadır.

Sabiha Gökçen Hava Limanı  

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hizmete giriş tarihi 2001yılıdır. Adını kurucusundan alan Sabiha Gökçen Havaalanı Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından biridir.

Sabiha Göçken’e Nasıl Ulaşılır?

Havataş otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy, Havalimanı/ Taksim arasında hizmet vermektedir. Ayrıca:

·         Belediye Otobüsü

·         AKMİS Seyahat

·         Taksi

·         Deniz otobüsü ile de ulaşım sağlanabilir.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı,  Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanıdır. 1900’lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yerdir.  Alan 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açık hale gelmiştir. İstatistiklere göre bu havaalanı dünyanın 13. yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır.  Türkiye'de ise toplam yolcu trafiği bakımından birincidir.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

 • Havalimanı Taksi
 • Taksim - Havalimanı – Taksim
 • Metro
 • Taksi
 • İ.E.T.T
 • Deniz Otobüsleri

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: