Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

İzmir - Gaziantep Uçak Bileti


Ucuz Gaziantep Uçak Bileti Satın Al

Gaziantep ili güzel ülkemizin en güzel illerinden birisidir. Gaziantep' e gitmek için en ucuz uçak biletini rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bir çok hava yolu şirketi arasından en uygun fiyatlı bilete ulaşma şansınız vardır. Otobüs ya da özel araç ile seyahat etmekten çok daha kısa sürede uçak ile bir yerden başka bir yere gitmek artık hava yolu firmaları ile çok daha kolay. Sayfa üzerinden sorgulama yaparak ucuz Gaziantep uçak bileti bulma fırsatınız bulunmaktadır. Gaziantep' e çok konforlu ve çok rahat bir seyahat etmek istiyorsanız, sizde istediğiniz hava yolu şirketinden uygun fiyatlı bilet alabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu bölgesinin hem kültürel olarak hem de mutfak kültürü bakımından en nadide illerinden biri olan Gaziantep tüm güzellikleri ile sizi bekliyor. Bu kadar güzellikleri içerisinde bulunduran Gaziantep' e uçak bileti satın almak için sistemimizi kullanabilirsiniz. Sistemde sizden istenilen bilgileri doldurarak istediğiniz firmadan en uygun fiyatlı uçak biletini oturduğunuz yerden alabilirsiniz.

Gaziantep Tarihi

Gaziantep ya da hem eski hem de halk arasında söylenen ismi ile Antep Türkiye' nin 8. büyük ilidir. Ülkemizdeki 7 bölgeden biri olan Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep' de bir çok tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Gaziantep' in bilinen en eski adı Romalılar tarafından verilmiştir. Romalılar Gaziantep' e "Antiochia ad Taurum" demişler. Bu isim Toroslar karşısındaki Antakya anlamına gelmektedir.  Bu isimden sonra şehri Araplar ele geçirmişlerdir. Araplar şehre Ayıntap ismini vermişlerdir. Ayıntap isminin kökeniyle alakalı bir çok rivayetler bulunmaktadır. En bilindik olan rivayet ise; Hitit dilinde han toprağı demek olan Hantap kelimesinin halk arasında söylene söylene Ayıntap haline geldiğidir. Gaziantep hem tarih dokusu hem de kendine ait mutfağının geniş olmasından dolayı seyahat rotanıza almanız gereken iller arasındadır.

Gaziantep'e Ne Zaman Gidilir?

Gaziantep ilini ziyaret etmek için en uygun zaman sonbahar aylarıdır. Yaz aylarında çok sıcak olan il, kış aylarında ise soğuktur. İlkbahar aylarında çok fazla yağış alan ile yapacağınız seyahatin en uygun zamanı bundan dolayı sonbahar aylarıdır.

Gaziantep' İn Bitki Örtüsü Ve İklimi

Gaziantep' de Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Kara iklimi ile Akdeniz ikliminin tam geçiş noktasında bulunan Gaziantep' de kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir.  İlde yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Şehir en çok ilkbahar aylarında yağış almaktadır. Gaziantep' te görülen en düşük sıcaklık -13 °C' dir. İlde yaşanan en yüksek sıcaklık ise 44 °C' dir.

Gaziantep Mutfağının Eşsiz Lezzetleri

 • Şıveydiz
 • Simit kebabı
 • Buhara pilavı
 • Alipaşa pilavı
 • Cacıklı arap köftesi
 • Baklava
 • Zerde
 • Cağırtlak kebabı
 • Yuvalama
 • Kebap dolması
 • Mercimekli köfte
 • Kölük aşı
 • Ali nazik kebabı

Gaziantep' Te Yemeden Dönmeyin

Gaziantep' te günün her saati kebap yiyebilirsiniz. İster acılı ister acısız her çeşit kebabı Gaziantep' te  yiyebilirsiniz.  Ayrıca sabah saatlerinde bile gittiğiniz herhangi bir mekanda ciğer kebabı bulabilirsiniz.

Yakınlarınıza Baklava Ve Fıstık Götürün

Gaziantep denildiğinde akla ilk gelen lezzetlerden biri olan baklavanın bir çok çeşidini ilde kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik en bilindik şerbetli baklavanın yanı sıra kuru baklavayı da vakumlatarak tüm dünyada istediğiniz yere kolaylıkla ve hiç bir şekilde bozulmadan götürebilirsiniz. Gaziantep denildiğinde Antep fıstığını da unutmamak gerekir. Yakınlarınıza poşet poşet götürmenizi tavsiye ederiz. Genellikle en çok sevilen kuruyemişlerden biri olan Antep fıstığını şehirde hemen hemen her dükkanda bulabilirsiniz.

Gaziantep  Alışveriş Yerleri

Gaziantep' te alışveriş yapabileceğiniz en uygun ve güzel yerlerden biri Bakırcılar Çarşısıdır. Bu çarşıda ile ait bir çok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bakırcılar çarşısı Gaziantep' te birinci sırada bulunan bir çarşıdır. İkinci sırada ise Elmacı pazarı bulunmaktadır.

Gaziantep' Ten Hediyelik Alınacaklar Nelerdir?

 • Yöresel kıyafetler
 • Bakır eşyalar
 • Antep Kalesi temalı hediyelikler
 • Kuru biber, patlıcan
 • Kırmızı pul biber
 • Baklava
 • Antep fıstığı

Gaziantep'te Gezilip Görülecek Yerler

Gaziantep Kalesi

Şehrin tam merkezinde bulunan Gaziantep kalesi şehri tepeden gören bir yerde bulunmaktadır. Kalenin tam olarak ne zaman inşa edildiği bilinmemektedir. En bilinen kullanım zamanı ise roma döneminde gözlem kulesi olarak kullanıldığı zamandır. Kale günümüze gelene kadar bir çok kez restore edilmiştir. Şu anki son hali ise 2000 yılında yapılan bir restorasyon çalışmasından kalmadır. Daire şeklindeki kalenin çevresi tam olarak 1200 metredir. Kalenin 12 kulesi ve bir çok burçları bulunmaktadır. Kalenin duvarları ise taş bloklardan yapılmıştır. Ayrıca kale içerisinde Gaziantep' in yaptığı savunma da 45 dakikalık bir belgesel olarak gösterilmektedir.

Naib Hamamı

 

Gaziantep kalesinin yanında bulunan Naib hamamı ilde bulunan en tarihi hamamlardan biridir. Hamam kelenin güney kısmında bulunmaktadır. Hamam 2009 yılında ödüllü bir proje olan Kültür Yolu Projesi  sayesinde restore edilmiştir.

Büdeyri Han

Büderyri han, Gaziantep'te bulunan başka bir tarihi handır. Bu han ayrıca İnceoğlu hanı veya Elbeyli hanı olarak da bilinmektedir. Hanın içerisinde bulunan süslemeler ve planı nedeniyle 19. Yüzyılın sonlarında inşa edildiği düşünülmektedir. Han tek avlulu ve iki katlıdır. Klasik Osmanlı hanlarının mimarisine sahiptir. Han günümüze kadar ayakta kalan sayılı yapı arasındadır. Büdeyri hanın restorasyonu 2015 yılında tamamlanmıştır. Hanın ortasında bulunan avlusu bu restorasyon sırasında yeniden düzenlenmiştir. Avluda bir çok yöresel kahve çeşidinin (Türk kahvesi, Osmanlı kahvesi, Menengiç kahvesi, Dibek kahvesi, Dünya ve Avrupa kahveleri)ikram edildiği, sabah saatlerinde özel olarak yöresel kahvaltının sunulduğu özel şark köşeleri bulunmaktadır.

Tarihi Antep Evleri

Gaziantep ilinde bulunan tarihi evleri de görmeden geri dönmemenizi tavsiye ederiz. Genellikle Gaziantep'in Bey mahallesinde bulunan bu evler kesme taşlar ile yapılmıştır. Evler genellikle 1 ya da 2 kattan oluşmaktadır. Lakin çok daha büyük evler de bulunmaktadır. Evlerde hayat adı verilen geniş avlular bulunmaktadır. Tarihi evlerin bir kısmı halen ev olarak kullanılmaktadır. Diğer bir kısmı ise butik otel olarak hizmet vermektedir. Evler yakın zamanlarda restore edilmiştir.

Gaziantep Havaalanları

Gaziantep'te bir tane havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı ilin Oğuzeli ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Havaalanı şehrin 20 km güneydoğusunda bulunmaktadır. Havaalanı sivil kategoride bulunmaktadır ve uluslararası uçuşlar bu havalimanından yapılabilmektedir. 1976 yılında inşa edilmiş olan havaalanının yolcuların kullanıma açık olan alanı 5799 metrekaredir. Gaziantep havalimanı' nın otopark araç kapasitesi ise 400 araçtır. Havaalanının pisti ise beton kaplamadır. Havalimanından hemen hemen Türkiye' nin tüm havaalanlarına uçuş bulunmaktadır. Ayrıca yine Gaziantep havalimanından bazı havayolu şirketleri ile yurt dışı uçuşları da belirli zamanlarda yapılmaktadır.

Gaziantep Havaalanına Nasıl Giderim?

Gaziantep havalimanına şehirde aktif olarak hizmet veren Havaş otobüslerinin seferleri sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler ile bindiğiniz bölgeye göre ortalama olarak 35 ila 60 dakika içerisinde havaalanına ulaşmanız mümkündür. Havalimanına ayrıca;

 • Şahsi özel araçlar,
 • Taksi,
 • Toplu taşıma
 • Ve havayolu şirketlerinin servisleri ile gidebilirsiniz.

 

 


İzmir - Gaziantep uçak bileti

En Ucuz İzmir Uçak Bileti Satın Al

İzmir’e seyahat etmek isteyenler farklı zaman dilimleri için internet üzerinden kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor. Çok sayıda hava yolu firması İzmir’e birçok farklı noktadan yolculuk imkânıyla taşımacılık hizmeti sunuyor.  Havayollarının anlaşmalı firmaları arcılığıyla sunulan kampanyalarda ucuz uçak bileti alma fırsatı oluyor. İnternet sistemi üzerinden farklı kampanya ve avantajlar sağlayan site, en ucuz İzmir uçak bileti fiyatlarını müşterilere sunmaktadır. Ekonomik uçak bileti almak için siteden istediğiniz kenti seçmeniz ve size uyan koşulları belirlemeniz yeterlidir. İzmir’e seyahat etmek isteyenler için uygun bilet satış sisteminden yararlanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

İzmir’e Ne Zaman Gitmeli

İzmir, her mevsim güzelliği ile yılın her zamanı seyahat edilebilir şehirlerdendir. Kendine has dokusuyla yılın her zamanı kalabalık olan şehre istediğiniz zaman ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir’in Tarihi

İzmir, çok eski dönemde körfezin kuzeydoğusunda kalan bir adacık üzerinde kurulmuştu. İzmir'deki ilk yerleşim yeri İzmir Höyüğü ‘dür. Burada yapılan ilk kazılarda Türk Tarih Kurumu  katkıları büyük olmuştur. Eski İzmir yaklaşık 3000 yıl boyunca bu yarımada üzerinde yer aldı.  

İzmir Nerede?

Ege Bölgesinin orta kıyı kesiminde yer alan şehirdir.  

İzmir’in İklimi Ve Bitki Örtüsü

İzmir’de tipik Akdeniz iklimi hâkimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak, sonbahar ve kışlar ılık ve yağışlı geçer. Hava sıcaklığı sıfırın altında 10 günden fazla olmaz. Yaklaşık 100 gün 30 derecenin üzerinde sıcaklık yaşanır. Kar yağışı ve don az görülür.  İmbat ismi verilen rüzgâr şehre serinlik getirir.  

Bitki örtüsü de Akdeniz ikliminin etkisindedir. Maki,pırnal,  zeytin,sakız,  katırtırnağı gibi kuraklığa dayanıklı ağaçlar bulunur.   

İzmir’un Lezzetleri

 • Kumru,
 • Boyoz
 • Kokoreç
 • Sıcak midye

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Bir Lezzet

Boyoz, kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir.  İzmir’e gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzettir.  

Buram Buram İzmir

Ayaküstü atıştırmayı seviyorsanız birbirinden lezzetli kumru çeşitlerini yemeden gitmeyin.    

Valize Koymalık Lezzetler

İzmir’e yolculuk yaptığınızda bazı lezzetleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Lokma,
 • Gevrekler…

İzmir’de Gezilecek Yerler

Müzeler;

 • Agora Açıkhava Müzesi
 • Arkas Deniz Tarihi Merkezi Müzesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi Ve Müzesi
 • İzmir Arkeoloji Müzesi
 • Atatürk Müzesi
 • Bergama Müzesi
 • Cumhuriyet Eğitim Müzesi
 • İzmir Resim Ve Heykel Müzesi
 • Çeşme Müzesi
 • Ödemiş Müzesi
 • Ödemiş Birgi Çakırağa Konağı
 • Tabiat Tarihi Müzesi
 • Tcdd Selçuk Çamlık Açık Hava Buharlı Lokomotif Müzesi
 • Efes Müzesi 
 • Efes - Selçuk Meryem Ana Evi 
 • Ege Üniversitesi Etnografya Müzesi
 • İzmir Ticaret Tarihi Müzesi
 • Selçuk Yaşar Resim Müzesi
 • Tire Müzesi 
 • Tcdd Müze Ve Sanat Galerisi Md.
 • Ege Üniversitesi Kağıt Ve Kitap Sanatları Müzesi
 • Etnografya Müzesi
 • İnönü Evi Müzesi
 • Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi
 • İzmir Tarih Ve Sanat Müzesi

Camiler;

 • Yalı Camii| İzmir

 

 • Kestane Pazarı Camii
 • Baş durak Camii
 • Şadırvan Camii

Kiliseler;

 • Aziz Vukolos KilisesiKültür Merkezi

Türbeler ve Kümbetler;

 • Emir Sultan Türbesi,

Tarihi Eserler

 • Kemeraltı,
 • Kadifekale, 
 • Saat Kulesi, 
 • Agora,
 • Kızlarağası Hanı, 
 • Alsancak, 
 • Konak Meydanı,
 • Katipoğlu Konağı, 
 • Sarı Kışla,
 • Asansör

Doğal Güzellikler;

İzmir’de görülmesi gereken birçok doğal güzellikler vardır.

 • Pamucak,
 • Çiçekli Köy,
 • Tanay,
 • Teos-Ekmeksiz,
 • Altınkum,
 • Denizpınarı ,
 • Gölcük,
 • Özdere – Kalemlik,
 • Gümüldür,
 • Teos – Çamlık,
 • Doğanbey,
 • Kargıcak,
 • Güvendik,
 • Belkahve,
 • Karagöl,
 • Uzunkuyu,
 • Karabel,
 • Mermeroluk,
 • Efeoğlu,

Çarşı Ve AVM’leri;

 • Forum Bornova AVM
 • Agora AVM
 • CarrefourSA AVM
 • Ege Park Moda AVM
 • Novada Outlet Balçova
 • IKEA AVM
 • Kipa AVM
 • Konak Pier AVM
 • Park Bornova Outlet Center
 • Koçtaş AVM
 • Metro Grup AVM
 • Özdilek Alışveriş Merkezi
 • Palmiye AVM
 • Praktiker AVM

 

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

İzmir, büyük ticaret merkezlerinden biri olarak sayısız ürün çeşidi barındırır. Dilediğiniz hediyeyi çarşı ve AVM aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ancak yine de saat kulesi hediyelikleri unutmayın.

Bunları Yapmadan Gitmeyin!!!

İzmir’de boyoz yiyin, sahilde gezin…

İzmir Hava Limanı

İzmir’de bir adet hava limanı bulunmaktadır.  Adnan Menderes Havalimanı köklü limanlardan biridir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

 Adnan Menderes Havalimanı 1987 yılından itibaren hizmetlere devam etmektedir.

Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

 • İzmir-raylı-sistem
 • Otobüs, taksi kullanılabilir.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: