Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

İstanbul - Van Uçak Bileti


En Ucuz Van Uçak Bileti Satın Al

Van Doğu Anadolu’da ye alan güzide şehirlerimizden biridir. Hem doğal güzelliğe sahip olan Van’da hem tarihi dokular çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle Van çok tercih edilen illerin başında gelmektedir. Van’a uçacaklar internet sitemizin fırsatlarından faydalanabilir ve çok uygun fiyatlarla uçak bileti alma şansı yakalayabilirler. Van’a gidecek kişilerin uygun fiyatlı ve avantajlı uçak bileti satın almaları için doğru adres internet sitemizdir. İnternet sitemiz üzerinden tüm uçuşları görüntüleyebilir ve kendinize en uygun uçak firmasından uçak bileti satın alabilirsiniz. Uçak biletinin fiyatının uygun olması yanında kaliteli uçak firmaları ile uçuş sağlamak da çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle uçuş yapacak kişiler uçak bileti satın alırken hem uygun fiyatlı hem de kaliteli uçak firmalarını tercih edebilirler. Firmamız kaliteli uçak firmaları ile çalışarak sizlere daha iyi hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Van’ın yüz ölçümü 21.334 km’dir. Van’ın nüfusu ise 1.085.542 kişidir. Nüfus olarak kalabalık olan Van’ın ilçeleri Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp ve Saray'dır. Van’ın tarihi ve doğa güzelliklerini keşfedebilmek için internet sitemizi ziyaret ederek uygun fiyatlı uçak biletleri satın alabilirsiniz.

Van’a Ne Zaman Gitmeli?

Van ‘da karasal iklim hakimdir. Kışları soğuk ve kar yağışlı geçen Van’da yazlar az yağışlı ve sıcak geçmektedir. Van’ın doğal güzelliklerini görmek ve tarihi dokularını gezmek için gidilebilecek en doğru mevsim ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Van’ın Tarihi

Van ve çevresine öncelikli olarak Hurriler yerleşmişlerdir. Ardında Urartular Van bölgesinde yaklaşık 200 yıllık bir sürede hüküm sürmüştür. Daha sonra ise Medler, Persler, Makedonyalılar, (Büyük İskender), Partlar, Sasaniler, Bizanslar, Selçuklular, İlhanlılar, Celayiroğulları, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlı Devleti Van ve çevresine hakim olmuştur.

Van Nerede?

Van Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan güzide şehirlerimizden biridir. Van ili Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ilidir. Van kuzeyden Ağrı, batıdan Bitlis, güneybatıdan Siirt, güneyden Hakkari, doğudan da İran ile çevrilidir. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü bu bölgede yer almaktadır. Van ili büyük volkanik dağlarla kaplıdır. Doğu Anadolu’nun en yoğun nüfuslu ili olan Van büyük bir gelişme göstermiştir.

Van’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Van ilinde ağırlıklı olarak karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışları çok sert ve soğuk geçmektedir. Kış ayı Van da bir hayli uzun sürmektedir. Van’ın çok yüksek bölgelerinde kış ayı daha az sert geçer. Çünkü Van Gölü’nün etkisiyle hava sıcaklıkları az da olsa artar. Van’ın dağlık bölümleri genellikle ağaçsızdır. Ancak Van Gölü ve çevresi zengin bir bitki örtüsüyle kaplıdır. Van da hakim olan bitki örtüsü bozkırdır. Van topraklarının büyük bir kısmı çayırlardan meydana gelmektedir. Geri kalan kısmında ise dikili alanlar, orman ve fidanlıklar bulunmaktadır.

Van’ın Lezzetleri

Van mutfağı diğer birçok yöreye göre büyük bir zenginlik göstermektedir. Birbirinden güzel yöresel yemekleri yemeye doyamazsınız. Murtuğa (kahvaltılık), cacık (kahvaltılık), ilitme, ekşili, senseger gibi yemek türleri ile ünlü Van otlu peyniri yöreye özgü lezzetlerdendir. Van peyniri (otlu peynir), içerisine yöreye özgü otlar katılarak yapılan güzel kokulu ve son derece lezzetli bir peynir çeşididir.  Otlu peynir yaz ayları sonunda küplere basılır ve toprağa gömülür. Kış için saklanma süreci başlar. Van’a gittiğinizde Van Gölü’nden çıkarılan Van balığı (inci kefali) mutlaka yenmesi gereken lezzetlerdendir.  Bol havyarlı bir balık türü olan Van balığı (inci kefali) az kılçıklı ve çok lezzetlidir. Van kahvaltısıyla meşhur bir ilimizdir. Bu nedenle birçok kişi Van kahvaltısını merak etmektedir. Van’a geldiğinizde Van kahvaltısının muhteşem lezzetini mutlak tatmalısınız. Van’da pişirilen diğer yöresel yemekleri incelediğimizde; cevizli baklava, hellız kavurması, etli köfte, yoğurtlu yaprak sarması, çılbır, mumbar dolması, kelecoş, bulgur aşı, erişte pilavı, çırış mıhlası, piti, soğan dolması, ballık bostaniye, tuzlu balık, balık tandırı, balık sarması, balık kızartma, gül reçeli, kavut, bulgurlu inci kefali, çiriş pilavı, otlu kurabiye yöresel lezzetler olara karşımıza çıkmaktadır.

Van’da Gezilecek Yerler

Van şehri hem tarihi hem de doğal güzellikleri yönünden oldukça zengin illerimizin başına gelmektedir.

Camiiler

*İzdipar Camii

*Ulucami
*Hüsrev Paşa Camii


Tarihi Yerler ve Kaleler

*Van Kalesi

*Norguh Kalesi

 *Hoşap Kalesi

*Toprak Kale

*Çavuştepe Harabeleri

*Şamran Kanalı

*Akdamar Adasındaki Tarihi Manastır

*Anzaf (Ansaf) Kalesi

*Hoşap Köprüsü

*Şeytan Köprüsü

Türbeler

Seyyid Fehîm-i Arvâsî hazretlerinin türbesi, Zeve şehitleri Sultan-ı Yekpa Türbesi, Başeti Mehendan Türbesi, Van Kalesi yanında Şeyh Abdurrahmân Baba Türbesi, Güzelsu’da Seyyid Abdurrahman-ı Kutp, Görentaş köyünde Şeyh Muhammed Tayyar Türbesi. 

Mesire Yerleri

 *Van Gölü:

*Bendimahi Çağlayanı

*Akdamar Adası

*Çatak
*Amik 

Kaplıca ve İçmeler

Erciş Hasanabdal Zilan Kaplıcası, Başkale Hagi Madensuyu, Başkale Kanlıbudak Madensuyu, Başkale Kiloğlan Kaplıcası, Başkale Zereni Kaplıcası, Erciş Akbaş Köyü Madensuyu, Gürpınar Yoldüştü Köyü Mâdensuyu, Muradiye Aşağı Şerefhane Madensuyu, Muradiye Deftriş Kaplıcası, Muradiye Dergezin Kaplıcası Özalp Bolbölük Madensuyu.

Kiliseler

*Akdamar Kilisesi

*Yedi Kilise

*Bahçesaray ilçesine eski kiliseler bulunur

*İnköy köyünde bulunan kiliseler

*Erciş Kaş Kilisesi

*Gevaş Göründü Kilisesi

Müze

*Van Müzesi

*Van Urartu Müzesi

Alışveriş Merkezleri

*Van AVM

*Ranns Alışveriş Merkezi

*Artos İş Merkezi

*Van Turkuaz Alışveriş Merkezi

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

Van’a geldiğinizde alışveriş yapmak için turistik hatıra eşyaların bulunduğu çarşılar bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Van ve çevresinde dokunan kilimler büyük ilgi toplamaktadır. Turizm mevsiminin başlamasıyla birlikte Van’da her çeşit halı ve kilim, el sanatları, süs eşyaları rahatlıkla bulunabilmektedir. Sizlerde sevdiklerinize Van’a özgü hediyeler alarak onları mutlu edebilir ve Van’dan bir hatıra kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bunları yapmadan Gitmeyin

Van’a gittiğinizde Van Kalesi, Van Müzesi, Hoşap Kalesi, Muradiye Şelalesi, Edremit ve Gevaş kıyı boyu ve Gölü ile Van Gölünü gezmeden dönmemelisiniz. Ayrıca dünyaca ünlü bir gözü yeşil diğer gözü mavi olan Van kedisini görmeden Van’dan ayrılmayın. Dünyaca ünlü Van Kilimleri ve Savat (gümüş) İşlemeli el sanatları ürünlerini satın almadan Van’a gelmiş sayılmazsınız. Van’a kadar gelip de Van kahvaltısı etmeden ve Van’ın birbirinden lezzetli yemeklerini yemeden Van’dan ayrılmayın.

Van Havalimanları

Van’da Van Ferit Melen Havalimanı olarak 1 adet havalimanı bulunmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı il merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta ulunmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı

 1943 yılında hizmete açılan ve DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen sivil kategorili il havalimanıdır.  Van Havalimanı ismi 2001 yılında Van Ferit Melen Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 2009 yılında havalimanı uluslararası ulaşıma da açılmıştır. 2012 yılında ise Türkiye’deki ilk uyduyla iniş sistemi Van Ferit Melen Havalimanı’na kurulmuştur. Van dışında Ağrı, Bitlis, Muş ve Hakkari iline de hizmet veren Van’da Van Ferit Melen Havalimanı çok işlektir.  Van’dan İstanbul, Ankara ve İzmir’e her gün seferler düzenlenmektedir.

Van’da Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Van’da Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine çok yakın olduğu için ulaşım minibüs, taksi ve THY’ye ait servis araçlarıyla rahatlıkla yapılabilmektedir.


 

 

 

 


İstanbul - Van uçak bileti

En Ucuz İstanbul Uçak Bileti Satın Al

İstanbul’a yurt içi veya yurt dışı yolculuk yapmak isteyenler internet üzerinden kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor. Merkezi konumda olan tarihi kente çok sayıda hava yolu firması birçok farklı noktadan yolculuk imkânıyla, müşterilerine taşımacılık hizmeti sunuyor.  Anlaşmalı firmalar arcılığıyla oluşturulan kampanyalarda ucuz uçak bileti alma fırsatı verilmiş oluyor. Online uçak bileti satışlarında farklı kampanya ve avantajlarla üstünlük sağlayan site, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını müşterilere sunmaktadır. Her gün, istenen saatlere göre bulunacak biletlerle yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ekonomik, hızlı ve güvenilir uçak bileti almak için siteden istediğiniz yeri seçmeniz ve size uyan koşulları belirlemeniz yeterlidir. Site günün her saati özel güvenlik sistemiyle korunmaktadır. İstanbul’a uçak seyahati yapmak isteyenler için uygun bilet satış sisteminden yararlanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanım sayısında son yıllarda ciddi artış görülen hava ulaşımı ile birçok avantaj sağlanır. Zamandan kazanmanın yanında, rahat yolculuk yapma fırsatlarından da yararlanılmaktadır. Birçok havayolu firması şehirlerarası ve uluslar arası alanda yolculuk yapacaklar için fırsatlar sunmaktadır. 

İstanbul’a Ne Zaman Gitmeli

İstanbul, tarihi özellikleri bir yana her mevsim güzelliği ile yılın her zamanı seyahat edilebilir şehirlerden bir tanesidir. Şehir birçok kişi için açık hava müzesi özelliği taşır. Tarih boyunca kritik merkezlerden olmuş, iki kıtayı birbirine bağlayan boğazı nedeniyle geçiş yeri olmuştur. Bu açıdan çok kültürlü kozmopolit bir şehirdir. İstanbul’da Bizans, Osmanlı ve sonrasında Cumhuriyet dönemi esintileri tüm şehre yayılmış olarak hissedilir. Yılın her zamanı kalabalık olan şehre her zaman ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul tarihi açıdan son derece zengin bir şehirdir. Eski dönemlere ait saraylar, kaleler, müzeler, üniversiteler, anıtlar çok sayıda bulunur. En çok bilinen tarihi eserlerden Topkapı Sarayı, tarihi yarımadada bulunmakta, İstanbul'un en çok ziyaret edilen yerlerindendir. Yaklaşık 300-350 yıl Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, mimarisi ve kültürel değerler bakımından İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

İstanbul, tarihte en çok fetih konusu olan kentlerdendir. Merkezi konumu İstanbul’u önemli bir geçiş bölgesi yapmıştır. Osmanlıdan önce, Osmanlı dönemi, Osmanlının yıkılışı, cumhuriyetin ilk yılları, gelişme dönemi ve bugün de dâhil önemini yitirmemiştir.

İstanbul Nerede?

Marmara Bölgesinde, Avrupa ve Anadolu yakasının ayrıldığı iki yakanın uç kısmında yer alır.

 

İstanbul’un İklimi Ve Bitki Örtüsü


İstanbul karmaşık iklim özelliği gösterir. Akdeniz ve Karadeniz’deki hâkim iklimi yanında İç Anadolu karasal ikliminin de etkisi altındadır. Sonbaharda Akdeniz’den gelen ılık etkiyi alırken devamında Balkanlardan gelen soğuk, Karadeniz’den gelen yağışlı havalardan da etkilenir.

İstanbul’da ortalama sıcaklık 13 derece seyreder. En çok yağış ilkbahar aylarında olur. Yazın kuraklık hâkimdir. İstanbul bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Bunda farklı iklimlerden etkilenmesi büyük rol oynar. Maki ve değişik otlar yaygın görülür. Orman bakımından hızlı kentleşmeye bağlı olarak azalma görülmektedir. Belgrat Ormanı kentin bilinen bir yeridir.

İstanbul’un Lezzetleri

 • Köfte,
 • Şiş kebap,
 • Döner,
 • Lüfer,
 • Vefa Bozası,
 • Midye,
 • Kanlıca Yoğurdu,
 • Sarıyer Böreği,
 • Patlıcanlı kebaplar sık tüketilmektedir.

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Bir Lezzet

Sultanahmet köftesi, kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir.  İstanbul’a gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzettir.  

Buram Buram İstanbul

Ayaküstü atıştırmayı seviyorsanız birbirinden lezzetli balık ekmekleri yemeden gitmeyin. Köprülerde yer alan mekânlarda balık ekmek de tüketebilirsiniz. İstanbul’da sayısız lezzet bir aradadır. 

Valize Koymalık Lezzetler

İstanbul’a yolculuk yaptığınızda bazı lezzetleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Hamur tatlıları,
 • Lokum,
 • Mısır çarşısından baharatlar…

 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Müzeler;

 • Ayasofya Müzesi,
 • Topkapı sarayı Müzesi
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi,
 • Minyatür Türkiye müzesi,
 • Türk Ve İslam Eserleri Müzesi,
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi,
 • Kariye Müzesi,
 • Sabancı Müzesi,
 • Rahmi Koç Müzesi,
 • Sadberk Hanım Müzesi.

Camiler;

 • Mehmet Paşa Cami,
 • Sultanahmet Cami
 • Süleymaniye Cami
 • Fatih Cami ,
 • Eyüp Sultan Cami
 • Ortaköy Cami,
 • Rüstem Paşa Cami,
 • Şehzade Cami,

Kiliseler;

 • Pierre Kilisesi
 • Aya Yorgi Kilisesi,
 • Antony Of Padua Katolik Kilisesi,
 • Aya İrini Kilisesi,
 • Ermeni Patrikhanesi
 • Fener Rum Patrikhanesi,
 • Sakızağacı Surp Kilisesi
 • Ayastefanos Kilisesi
 • Ortaköy Surp Kilisesi…

Türbeler ve Kümbetler;

 • Eyüp Sultan Türbesi,
 • Yahya Efendi Türbesi
 • Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürrem Sultan Türbeleri

Tarihi Eserler; Saraylar

 • Dolmabahçe Sarayı,
 • Topkapı Sarayı
 • Çırağan Sarayı en çok bilinenlerdendir.

Doğal Güzellikler;

İstanbul’da birçok doğal güzellikler vardır.

 • Gülhane Parkı,
 • Yıldız Parkı, 
 • Beykoz Korusu, 
 • Bebek Parkı,
 • Ulus Parkı,
 • Naile Sultan Korusu…

Çarşı Ve AVM’leri;

 • Kapalı Çarşı,
 • Mısır çarşısı,
 • Akmerkez,
 • Astoria,
 • Capacity,
 • Carousel,
 • Olivium,
 • Kanyon AVM,
 • Galleria,
 • G-Mall,
 • İstinye Park AVM,
 • Profilo,
 • Anadolu Yakası AVM,
 • Capitol,
 • Palladium,
 • Tepe Nautilus,
 • Via Port Outlet…

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

İstanbul bir ticaret merkezi olarak sayısız ürün çeşidi barındırır. Dilediğiniz hediyeyi çarşı ya da AVM aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Gitmeyin!!!

İstanbul’da kesinlikle Mısır çarşısına gidin, tarihi yerleri gezin, balık ekmek yiyin.  

İstanbul Hava Limanları

İstanbul’da iki adet hava limanı bulunmaktadır. Sabiha gökçen ve Atatürk havalimanları iki yakada ayrı ayrı yer almaktadır.

Sabiha Gökçen Hava Limanı  

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hizmete giriş tarihi 2001yılıdır. Adını kurucusundan alan Sabiha Gökçen Havaalanı Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından biridir.

Sabiha Göçken’e Nasıl Ulaşılır?

Havataş otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy, Havalimanı/ Taksim arasında hizmet vermektedir. Ayrıca:

·         Belediye Otobüsü

·         AKMİS Seyahat

·         Taksi

·         Deniz otobüsü ile de ulaşım sağlanabilir.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı,  Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanıdır. 1900’lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yerdir.  Alan 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açık hale gelmiştir. İstatistiklere göre bu havaalanı dünyanın 13. yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır.  Türkiye'de ise toplam yolcu trafiği bakımından birincidir.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

 • Havalimanı Taksi
 • Taksim - Havalimanı – Taksim
 • Metro
 • Taksi
 • İ.E.T.T
 • Deniz Otobüsleri

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: