Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

En Uygun Kayseri Uçak Bileti Fiyatları


Ucuz Kayseri Uçak Bileti Satın Al

Kayseri’ye gidebilmek için en ucuz uçak biletini bulabileceğiniz yer, mutlaka sayfamız olacak. Bin bir çeşit uçak markasından istediğiniz yahut da size en uygun gelen markayı seçin ve keyifli uçuşunuzun tadını çıkarmaya başlayın. Bir gün içerisinde gezmeye karar verdiyseniz ve yolculuğunuzun keyifli geçmesini istiyorsanız bizler, her an yanınızdayız.

Ucuz Kayseri uçak bileti bulabilmek adına yapmanız gereken şey; sayfamıza girmek ve tüm uçuş tercihlerinizi içeren formları doldurmak. Yılın her mevsimi gezilecek ve görülecek yerleri ile cazip olan Kayseri, sizlere hangi tarihte gitmeyi tercih ederseniz edin; unutulmaz anlar yaşatacak.

Kayseri Tarihi

Dünya üzerinde var olan en eski yerleşim yerleri içerisinde yer alan Kayseri, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tuz gölünden nerede ise Fırat nehrine kadar uzanan bölgesi ile her dönem de dikkat çekmiş ve tüm medeniyetlerce elde edilmeye çalışılmıştır. M.Ö. 4000, M.S. 2000 olarak bilinen ve yaklaşık olarak 6000 yıla dayanan varlığı ile içerisinde; birçok tarihi kalıntıyı ve görülmeye değer mekanları barındırır. Hititlerin fazlası ile eski dönemler de yerleşim yeri olan; Kültepe, Kayseri’ye hemen hemen 22 km uzaklıkta yer alır. Yapılan birçok arkeolojik kazıda rastlanan efsane buluşlar ve kalıntılar, yılın her dönemi Kayseri’nin en şık ve en görkemli müzelerinde sergilenir.

Kayseri, coğrafi olarak İç Anadolu bölgesinin, orta kızıl ırmak kısmında yer alır. İç Anadolu içerisinde bulunan tüm iller ile sınırı vardır ve bu da kültürel anlamda fazlası ile etki kalmış olmasını beraberinde getirir. Aynı zamanda Kayseri; ticaret, turizm, doğa sporları ve demir yolları ile fazlası ile geçişken ve adından söz ettiren bir il olmayı her dönem sürdürmüştür.

Kayseri’ye Ne Zaman Gitmeli

Kayseri, tarihi eserleri ve tarihi kalıntıları ile her mevsim görülmeye değer bir ilimizdir. Fakat Erciyes dağının enfes haline ve doğanın harika manzarasına ortak olmak adına, mutlaka kış aylarında ziyaret edilmeli ve unutulmaz bir kayak anısını, hayata katmalı.

Kayseri’nin İklimi Ve Bitki Örtüsü

Kayseri, yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve yağışlı olarak geçen bir ilimizidir. Kışların soğuk ve kar yağışlı geçiyor olması aslında Kayseri’nin çok daha şık ve görkemli bir hal almasını sağlıyor yani; sizler Erciyes dağında kayak yapmak isterseniz üşümek yerine eğlencenin tadına varacaksınız.

Kayseri’nin Lezzetleri

Kayseri, kendine has damak tadı ile tüm Türkiye’yi etkilemeye başarmıştır. Şöyle ki;

 • Mantı,
 • Pastırma ve ürünleri,
 • Sucuk,
 • Sucuk içi,
 • Çemen,
 • Fırın ağzı,
 • Kayseri ketesi,
 • Pehli,
 • Yağlama,
 • Kabak çiçeği dolması,
 • İçli köfte,
 • Sarımsaklı ve baharatlı enfes lezzetler,
 • Nevzine tatlısı

Kayseri’de Yemeden Dönemeyin

Her Öğün Yenilebilir Lezzet

Kayseri de iseniz; mutlaka tatmanız gereken lezzetlerin söz konusu olduğunu bilmeniz gerekir. Sizler, mutlaka günün her öğünü, Kayseri mantısını ve mantı üzerine soslu bir halde hazırlanan pastırma kızartmasını yemeden dönmeyin.

Kayseri’den Sevdiklerinize Pastırma Ve Mantı Götürün

Kayseri tam anlamı ile mantı ve pastırma şehri. Bir yemek kaşığının kırk adet mantı alabildiği bir bölgeden mantısız dönmek olur mu? Bunun yanı sıra; en taze ve en uygun fiyatları ile pazarından satılan pastırmaları da kaçırmayın ve tatil sonunuzda sevdiklerinize büyük bir yemek ziyafetini hediye edin.

Sarımsaklı Yemekler Sağlıktır

Kayseri de sizlere sunulan, özel olarak hazırlanmış sarımsaklı yemeklerin her birinin sağlık fışkırdığını unutmayın. Ve mutlaka; kaldığınız süre boyunca dolu dolu öğünlerinizi tüketmeyi ihmal etmeyin.

Kayseri De Alışveriş Yerleri

Kayseri kendine has alışveriş yerleri ile de dikkat çekiyor. Mutlaka; şehir merkezindeki tüm çarşı ve pazarları gezmelisiniz. Bunun yanı sıra; Erciyes’ten unutulmaz kar hediyeleri de almayı ihmal etmeyin. Tarihi kapalı çarşı, yer altı çarşısı, her dönem sizler için en güzel ve en şık hediyeler ile doludur.

Kayseri’den Sevdiklerinize Ne Hediye Almalı?

 • Kar ürünleri,
 • Pastırma,
 • Sarımsak,
 • Mantılar,
 • Kayseri yöresel kıyafetleri,
 • El ile dokunmuş, keçi tüyü halıları

Sevdiklerinize alabileceğiniz, en anlamlı ve en Kayseri kokan ürünler olacak.

Kayseri’de Görülecek Yerler

Erciyes Dağı

Erciyes dağı, Kayseri de bulunan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı dağları arasında yer alan bir dağdır kış turizmi açısından büyük bir öneme sahip iken öte yandan; turistlerin memnuniyeti açısından birçok kamu hizmetine de ev sahipliği yapar. Sizler; kış aylarının eziyet olması yerine eğlence haline gelmesini dileyenlerdenseniz mutlaka Kayseri, Erciyes dağını ziyaret etmeli ve tertemiz doğasında huzur bulmalısınız.

Gevher Nesibe Şifahanesi ( Tıp Müzesi )

Şifahane, Türk medeniyet tarihi boyunca işlevsel olarak kullanılmış ilk akıl hastanesi olarak bilinir. Eser, 1200’lü yılların bir tarihi değeri olarak günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Ve adını; Kılıç Aslan’ın kızından almaktadır. Mimari, fazlası ile anıyı içerisinde barındırır. Burada; Nesibe hatunun aşkını, sadakatini ve çektiği acıları görebilecek ve aynı zamanda tarihi değerlerin çok daha yüklü yüklü olabildiğine şahitlik edeceksiniz.

Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuz başı, dünyanın en yükse su akıntısına sahip olan ikinci şelaledir. Ve yılın her mevsimi binlerce turistin Kayseri’ye uğramasındaki en büyük etkendir. Eğer, doğayı seviyor ve huzuru bulmak, kafa dinlemek istiyorsanız, mutlaka su sesini duymalı ve eşsiz manzara ile hayatınızın en huzur dolu gününü yaşamalısınız.

Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji müzesi, içerisinde dünya üzerinde yaşanan her döneme ait eserleri barındırır. Kayseri’nin fazlası ile eski bir yerleşim yeri olması dolayısı ile, burada her medeniyetten kalıntılar bulacak ve yüzlerce yıl öncesinden yaşayan herkesin hayatlarındaki ayrıntıları gözlemleyebileceksiniz.

Hunat Hatun Külliyesi

Alaeddin Kelkubat ‘ın hanımı Hunat tarafından inşa ettirilen bir tarihi eser olarak bilinir. Tarihi yapı, bugün bir müze gibi değil d; hediyelik eşyalar satan tüccar için bir pazar yerini oluşturuyor. Bir nevi; İstanbul’un kapalı çarşısı gibi; aşırı şık ve tarik kokan bir mekan da demek mümkün olur.

Soğanlı Harabeleri

 1. Y. Y içerisinde Hıristiyanlar için bir kaçış noktası olarak tasarlanmıştır. Ve yapısı bozuk, kiliseler olarak bilinir. Hıristiyanlığın en eski ve görkemli kilisesi olan, soğanlı harabeleri, kayseri yolculuğunuz da görmeniz gereken mekanlar arasında yer alıyor.

Kayseri Havalimanları

Kayseri ilinde bulunan yalnızca bir adet havalimanı mevcuttur. Bu da; Erkitler Havalimanıdır.

Kayseri Erkitler Havalimanı

1998 yılı itibari ile kullanıma açılan bir havalimanıdır. Hava limanı, yetersiz alan ve tadilat sorunları neticesinde, 2007 yılına dek terminal binasını iç hatlar binası olarak kullanmıştır. Ardından bir restorasyon sürecine girmiş ve yeni bir iç hatlar ve terminal binası ile 2010 yılında tekrar hizmete açılmıştır.

Kayseri Havalimanına Nasıl Giderim?

Kayseri havalimanına ulaşım için kullanabileceğiniz vasıta çeşitleri;

 • 7/24 hizmet halinde olan ve her bölgeye sizleri götüren ticari taksiler,
 • Belediye otobüsleri,
 • Havaş yolcu taşıma servisleridir.

Kayseri havalimanına ulaştıktan hemen sora, eşsiz yolculuğunuz ve hayatınıza bir anı olarak eklenen harika bir tatil serüveniniz başlamış yahut da sona ermiş olacak.

 

 

 

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: