Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

İstanbul - Trabzon Uçak Bileti


En Ucuz Trabzon Uçak Bileti Satın Al

Trabzon Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve doğal güzellikleri herkes tarafından bilinen çok güzel şehirlerimizden biridir. Birçok doğal ve tarihi güzelliği bünyesinde barındıran Trabzon mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir. Bu nedenle Trabzon’a gidecek kişilerin internet sitemizi ziyaret etmeleri gerekmektedir. İnternet sitemiz üzerinden çok makul fiyatlarla uçak bileti satın alabilir ve keyifli bir Trabzon yolculuğuna çıkabilirsiniz. Trabzon’a gitmek için tercih edilen en doğru ulaşım aracı uçaktır. Çünkü uçakla çok kısa süreler içerisinde Trabzon’a gidebilir ve yorulmadan Trabzon keyfi yaşayabilirsiniz. Trabzon’a uçak bileti satın almak isteyenler internet sitemiz üzerinden istediği firmadan istediği tarih ve saatte uçak bileti satın alabilir ve keyifli bir yolculuğun kapılarını aralayabilir. Üstelik Trabzon uçak biletlerini uygun fiyatlarla alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Trabzon mutlaka görülmesi gereken illerimizin başında gelmektedir.  Trabzon’un yüz ölçümü 4.662 km2’dir. Trabzon’un nüfusu ise 766.782 kişidir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon’un ilçeleri Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdözü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra'dır. Sizlerde Trabzon ve Trabzon’un birbirinden güzel ve şirin ilçelerini görmek için internet sitemizi ziyaret ederek hemen uygun fiyatlarla uçak bileti satın alam işlemleri yürütebilirsiniz.

Trabzon’a Ne Zaman Gidilmeli?

Trabzon’da Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazları yağışlı ve serin kışları ise ılık geçen Trabzon için en uygun mevsimler yaz ve ilkbahar aylarıdır. Çünkü Trabzon’un gezilip görülmesi gereken birçok yeri bulunmaktadır. Bu yerleri rahatlıkla gezebilmek için güzel bir hava ihtiyacınız olan önemli kriterler arasındadır.

Trabzon’un Tarihi

Trabzon şehrinde ilk defa M.Ö. 5. yüzyılda Miletli Kolonistler yaşamıştır. Şehri kuranların da Miletli Kolonistler olduğu söylenmektedir. Roma ve Bizans’ın egemen olduğu Trabzon’da 1204 yılında Pontus Devleti’nin başkenti olarak Trabzon belirlenmiştir. Trabzon 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından ele geçirilmiştir. Ayrıca Trabzon şehrinde Yavuz Sultan Selim şehzadelik yapmış, Kanuni Sultan Süleyman da bu kentte doğmuştur.

Trabzon Nerede?

Trabzon Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. Güneyinde Gümüşhane ve Bayburt, batısında Giresun, doğusunda Rize ili bulunan Trabzon’un kuzeyinde ise Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Trabzon’da yerleşim alanlarının yoğunluğu sahillerde bulunmaktadır. Trabzon’un yüksek kesimlerinde ise meşhur yaylaları bulunmaktadır.

 

Trabzon’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Trabzon’da yaşanan iklim tam bir Akdeniz iklimidir. Yazları serin ve yağışlı geçerken kışları ılıklı ve yağışlı bir hava hüküm sürmektedir. Ancak Trabzon’un güneyindeki dağlık bölgelere gelindikçe hava şartları sertleşir. Kıyılarda yağış yağmur iken dağlık kesimlerde kara dönüşmektedir. Bol yağış alan Trabzon’da bitki örtüsü oldukça gürdür. Ortalama 2300 metre yüksekliğe kadar ormanlarla kaplı olan Trabzon’un doğusunda ise geniş çay bahçeleri bulunmaktadır. Trabzon’un topraklarının %45’i ormanlarla kaplıdır. Geri kalan kısmı ise ekili dikili alanlar ve çayır ile meralardan oluşmaktadır.

Trabzon Lezzetleri

Her şehrin olduğu gibi Trabzon’un da kendine has yöresel yemekleri bulunmaktadır. Trabzon zengin bir mutfağa sahiptir. Yemeklerin ağırlığı hamsi ile yapılmaktadır. Kara lahana ve mısır ekmeği, mısır sarması, etli lahana sarması, içli tava, hamsili pide, hohollu pide, pazı burmalısı, hamsili pilav, kuymak, su böreği, yufka tatlısı, laz böreği, gulya, turşu kavurması, pazı plakisi, lahana kavurması, kaygana, hamsi kuşu, mısır çorbası, ısırgan çorbası, hamsili pilav, hamsili ekmek, etli mısır sarması, Trabzon kebabı, Hamsiköy sütlacı, zumur, kaz kaldıran, hoşmeli, tomara kaygana, hamsi pilaki, sütlü kabak, lapa, borani, hamsi çıtlaması, hamsi ızgara ve diğer balık yemekleri, Akçaabat Köftesi, kıymalı ve peynirli Trabzon pidesi önemli yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Müzeler
*Ayasofya Müzesi 

*Kostaki Konağı (Trabzon Müzesi) 

Kaleler
*Trabzon Kalesi

*Cephanelik

Köşkler
Atatürk Köşkü

Soğuksu mevkiinde bulunan Atatürk köşkü bir çam korusu içerisinde yer almaktadır. Atatürk 1934 ve 1937 yılında Trabzon’a yapmış olduğu ziyaretlerde bu köşkte konuk edilmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vasiyetinin büyük bir bölümünü Atatürk Köşkü’nde yazmıştır.

Cami ve Kiliseler

Gülbaharhatun Camisi, İskenderpaşa Camii, Çarşı Camisi, Büyük İmaret Camisi; önemli kiliseler Haghios Eugenius Kilisesi (Yeni Cuma Camii), Panaghia Chrysocephalos Kilisesi (Fatih Camii), Santa Maria Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Santa(Dumanlı) Kilisesi

Hanlar

Vakıfhan, Taşhan, Alacahan

Korunan Alanlar

*Altındere Vadisi Milli Parkı

*Uzungöl Tabiat Parkı

*Trabzon Tabiat Anıtları 

Yaylalar

*Sera Gölü Çevresi


 *Maçka-Şolma Yaylası 


*Maçka-Mavura Yaylası


*Maçka-Kiraz Yaylası 

*Lapazan Yaylası 

*Maçka-Çakırgöl Yaylası 

*Çaykara-Uzungöl Turizm Merkezi 

*Karadağ Turizm Merkezi-Karadağ Yaylası

*Karadağ Turizm Merkezi -Hıdırnebi  ve Kuruçam Yaylaları

*Tonya Erikbeli Turizm Merkezi -Erikbeli Yaylası

*Sazalanı Yaylası 

*Sis Dağı Yaylası 

*Kadırga Yaylası 

*Çatma Obası Yaylası 

Mağaralar

*Çalköy Mağarası

*Akarsu Köyü Mağarası

 

Mesire Yerleri

Boztepe:

Yaz mevsiminde gezi ve dinlenme olanağı sağlayan Boztepe’ye otomobil ile ulaşım sağlayabilir ve yeme içme tesislerinden faydalanarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Çamburnu:

Sürmene ilçesine bağlı olan Çamburnu Trabzon Rize Devlet Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Plaj ve piknik olarak kullanılan Çamburnu çok güzel bir yerdir.

Sera Gölü

Trabzon’un batı sahilinde şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulanan Sera Gölü denize 2 km uzaklıktadır. Piknik alanı olarak kullanılan Sera Gölü’nde yeme içme tesisleri de bulunmaktadır.
Trabzon Alışveriş Merkezleri

Forum Trabzon, Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

Trabzon’a geldiğinizde mutlaka alınması gereken önemli hediyelik eşyalar bulunmaktadır. Trabzon’a geldiğinizde birbirinden güzel hediyeler satın alarak sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.  Trabzonluların alışveriş mekanı olan kemaraltı çarşısında kendinize özel hediyeler bulabilirsiniz.Trabzon’a has telkari usulü el yapımı gümüş eşyalar satın alabilirsiniz. Ayrıca Trabzon’a özgü altıncılar ve gümüşçüler çarşısını gezerek sevdiklerinize özel hediyeler bulabilirsiniz.

Bunları Yapmadan Gitmeyin

Trabzon’a gelip de en iyi korunan ve denizden tepelere kadar uzan Trabzon Kalesi’ni görmeden Trabzon’dan ayrılmayın. Şehrin 7 km güneyinde bulunan ve 19.yüzyılda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için yapılmış Trabzon halkının Atatürk’e hediyesi olan Atatürk Köşkü’nü görmeden Trabzon’dan ayrılmayın. Fatih veya İrena Kulesi olarak bilinen ve Cephanelik olarak kullanılan yeri görmeden Trabzon’dan gitmeyin. Festival döneminde Trabzon’a gelirseniz muhteşem festivalleri görmeden Trabzon’dan ayrılamayın. Trabzon’a eğer kış aylarında geldiyseniz Sümela Manastırı’nı kar altında görmeden Trabzon’dan ayrılmayın. Ayrıca kara lahana dolması, hamsi kayana ve Hamsiköy sütlacı yemeden Trabzon’dan ayılmayın. Trabzon’a gelmişken Uzungöl’ü gezmeden ve tereyağlı alabalık ve Karadeniz’in yöresel lezzetlerini tatmadan Trabzon’dan ayrılmayın.

 


Trabzon Havalimanları

Trabzon’da Trabzon Havalimanı olmak üzere 1 adet havalimanı bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanı

Trabzon Havalimanı bölgenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Şehir merkezine uzaklığı sadece 2 km olan Trabzon Havalimanı 1957 yılında trafiğe açılmıştır. 1995 yılında ise DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından havalimanı statüsüne kavuşturulmuştur.

Trabzon Havalimanı’na Ulaşım Nasıl Ulaşılır?

Trabzon Havalimanı şehir merkezine 2 km uzaklıkta olduğu için yolcular tarafından rahatlıkla ulaşımı gerçekleştirilebilmektedir. Trabzon Havalimanı’na ulaşmak için Havaş servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksi kullanabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede ve konforlu bir şekilde Trabzon Havalimanı’na ulaşma fırsatı yakalayabilir ve keyifli bir uçuş yaşayabilirsiniz.


 

 

 


İstanbul - Trabzon uçak bileti

En Ucuz İstanbul Uçak Bileti Satın Al

İstanbul’a yurt içi veya yurt dışı yolculuk yapmak isteyenler internet üzerinden kolayca bilet rezervasyonu yaptırabiliyor. Merkezi konumda olan tarihi kente çok sayıda hava yolu firması birçok farklı noktadan yolculuk imkânıyla, müşterilerine taşımacılık hizmeti sunuyor.  Anlaşmalı firmalar arcılığıyla oluşturulan kampanyalarda ucuz uçak bileti alma fırsatı verilmiş oluyor. Online uçak bileti satışlarında farklı kampanya ve avantajlarla üstünlük sağlayan site, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını müşterilere sunmaktadır. Her gün, istenen saatlere göre bulunacak biletlerle yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ekonomik, hızlı ve güvenilir uçak bileti almak için siteden istediğiniz yeri seçmeniz ve size uyan koşulları belirlemeniz yeterlidir. Site günün her saati özel güvenlik sistemiyle korunmaktadır. İstanbul’a uçak seyahati yapmak isteyenler için uygun bilet satış sisteminden yararlanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanım sayısında son yıllarda ciddi artış görülen hava ulaşımı ile birçok avantaj sağlanır. Zamandan kazanmanın yanında, rahat yolculuk yapma fırsatlarından da yararlanılmaktadır. Birçok havayolu firması şehirlerarası ve uluslar arası alanda yolculuk yapacaklar için fırsatlar sunmaktadır. 

İstanbul’a Ne Zaman Gitmeli

İstanbul, tarihi özellikleri bir yana her mevsim güzelliği ile yılın her zamanı seyahat edilebilir şehirlerden bir tanesidir. Şehir birçok kişi için açık hava müzesi özelliği taşır. Tarih boyunca kritik merkezlerden olmuş, iki kıtayı birbirine bağlayan boğazı nedeniyle geçiş yeri olmuştur. Bu açıdan çok kültürlü kozmopolit bir şehirdir. İstanbul’da Bizans, Osmanlı ve sonrasında Cumhuriyet dönemi esintileri tüm şehre yayılmış olarak hissedilir. Yılın her zamanı kalabalık olan şehre her zaman ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul tarihi açıdan son derece zengin bir şehirdir. Eski dönemlere ait saraylar, kaleler, müzeler, üniversiteler, anıtlar çok sayıda bulunur. En çok bilinen tarihi eserlerden Topkapı Sarayı, tarihi yarımadada bulunmakta, İstanbul'un en çok ziyaret edilen yerlerindendir. Yaklaşık 300-350 yıl Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, mimarisi ve kültürel değerler bakımından İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

İstanbul, tarihte en çok fetih konusu olan kentlerdendir. Merkezi konumu İstanbul’u önemli bir geçiş bölgesi yapmıştır. Osmanlıdan önce, Osmanlı dönemi, Osmanlının yıkılışı, cumhuriyetin ilk yılları, gelişme dönemi ve bugün de dâhil önemini yitirmemiştir.

İstanbul Nerede?

Marmara Bölgesinde, Avrupa ve Anadolu yakasının ayrıldığı iki yakanın uç kısmında yer alır.

 

İstanbul’un İklimi Ve Bitki Örtüsü


İstanbul karmaşık iklim özelliği gösterir. Akdeniz ve Karadeniz’deki hâkim iklimi yanında İç Anadolu karasal ikliminin de etkisi altındadır. Sonbaharda Akdeniz’den gelen ılık etkiyi alırken devamında Balkanlardan gelen soğuk, Karadeniz’den gelen yağışlı havalardan da etkilenir.

İstanbul’da ortalama sıcaklık 13 derece seyreder. En çok yağış ilkbahar aylarında olur. Yazın kuraklık hâkimdir. İstanbul bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Bunda farklı iklimlerden etkilenmesi büyük rol oynar. Maki ve değişik otlar yaygın görülür. Orman bakımından hızlı kentleşmeye bağlı olarak azalma görülmektedir. Belgrat Ormanı kentin bilinen bir yeridir.

İstanbul’un Lezzetleri

 • Köfte,
 • Şiş kebap,
 • Döner,
 • Lüfer,
 • Vefa Bozası,
 • Midye,
 • Kanlıca Yoğurdu,
 • Sarıyer Böreği,
 • Patlıcanlı kebaplar sık tüketilmektedir.

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Bir Lezzet

Sultanahmet köftesi, kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir.  İstanbul’a gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzettir.  

Buram Buram İstanbul

Ayaküstü atıştırmayı seviyorsanız birbirinden lezzetli balık ekmekleri yemeden gitmeyin. Köprülerde yer alan mekânlarda balık ekmek de tüketebilirsiniz. İstanbul’da sayısız lezzet bir aradadır. 

Valize Koymalık Lezzetler

İstanbul’a yolculuk yaptığınızda bazı lezzetleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Hamur tatlıları,
 • Lokum,
 • Mısır çarşısından baharatlar…

 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Müzeler;

 • Ayasofya Müzesi,
 • Topkapı sarayı Müzesi
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi,
 • Minyatür Türkiye müzesi,
 • Türk Ve İslam Eserleri Müzesi,
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi,
 • Kariye Müzesi,
 • Sabancı Müzesi,
 • Rahmi Koç Müzesi,
 • Sadberk Hanım Müzesi.

Camiler;

 • Mehmet Paşa Cami,
 • Sultanahmet Cami
 • Süleymaniye Cami
 • Fatih Cami ,
 • Eyüp Sultan Cami
 • Ortaköy Cami,
 • Rüstem Paşa Cami,
 • Şehzade Cami,

Kiliseler;

 • Pierre Kilisesi
 • Aya Yorgi Kilisesi,
 • Antony Of Padua Katolik Kilisesi,
 • Aya İrini Kilisesi,
 • Ermeni Patrikhanesi
 • Fener Rum Patrikhanesi,
 • Sakızağacı Surp Kilisesi
 • Ayastefanos Kilisesi
 • Ortaköy Surp Kilisesi…

Türbeler ve Kümbetler;

 • Eyüp Sultan Türbesi,
 • Yahya Efendi Türbesi
 • Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürrem Sultan Türbeleri

Tarihi Eserler; Saraylar

 • Dolmabahçe Sarayı,
 • Topkapı Sarayı
 • Çırağan Sarayı en çok bilinenlerdendir.

Doğal Güzellikler;

İstanbul’da birçok doğal güzellikler vardır.

 • Gülhane Parkı,
 • Yıldız Parkı, 
 • Beykoz Korusu, 
 • Bebek Parkı,
 • Ulus Parkı,
 • Naile Sultan Korusu…

Çarşı Ve AVM’leri;

 • Kapalı Çarşı,
 • Mısır çarşısı,
 • Akmerkez,
 • Astoria,
 • Capacity,
 • Carousel,
 • Olivium,
 • Kanyon AVM,
 • Galleria,
 • G-Mall,
 • İstinye Park AVM,
 • Profilo,
 • Anadolu Yakası AVM,
 • Capitol,
 • Palladium,
 • Tepe Nautilus,
 • Via Port Outlet…

Hediyelik Eşya Ne Almalı?

İstanbul bir ticaret merkezi olarak sayısız ürün çeşidi barındırır. Dilediğiniz hediyeyi çarşı ya da AVM aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Gitmeyin!!!

İstanbul’da kesinlikle Mısır çarşısına gidin, tarihi yerleri gezin, balık ekmek yiyin.  

İstanbul Hava Limanları

İstanbul’da iki adet hava limanı bulunmaktadır. Sabiha gökçen ve Atatürk havalimanları iki yakada ayrı ayrı yer almaktadır.

Sabiha Gökçen Hava Limanı  

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hizmete giriş tarihi 2001yılıdır. Adını kurucusundan alan Sabiha Gökçen Havaalanı Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından biridir.

Sabiha Göçken’e Nasıl Ulaşılır?

Havataş otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy, Havalimanı/ Taksim arasında hizmet vermektedir. Ayrıca:

·         Belediye Otobüsü

·         AKMİS Seyahat

·         Taksi

·         Deniz otobüsü ile de ulaşım sağlanabilir.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı,  Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanıdır. 1900’lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yerdir.  Alan 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açık hale gelmiştir. İstatistiklere göre bu havaalanı dünyanın 13. yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır.  Türkiye'de ise toplam yolcu trafiği bakımından birincidir.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

 • Havalimanı Taksi
 • Taksim - Havalimanı – Taksim
 • Metro
 • Taksi
 • İ.E.T.T
 • Deniz Otobüsleri

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletivip.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: